chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця» 2011

Дата події:18-19 червня 2011 р.
Місце події: м. Тростянець, Сумська обл.
Більше про подію:

«Стара фортеця 2011» — це фестиваль історичної реконструкції, що пройде 18-19 червня 2011 року в Тростянці. Протягом дводенного турніру з історичного фехтування справжні лицарі продемонструють власні навички володіння середньовічньою зброєю в номінаціях: «щит-меч», «меч-меч», «5 на 5», «абордаж», «оборона мосту», «штурм фортеці» і «групові бої».

У рамках свята відбудеться турнір лучників, де кращі «робін гуди» України, Білорусії та Молдови змагатимуться у влучності. На спеціально обладнаному майданчику всі бажаючі зможуть постріляти з реконструйованих луків та арбалетів по мішенях, пройти майстер-клас з фехтування середньовічної зброєю.

Гості фестивалю зможуть приміряти реконструйовані костюми різних епох, обладунки, зброю та сфотографуватися в них. Всі ці дійства будуть супроводжуватися ярмарком. Учасники фестивалю будуть торгувати товарами власного виробництва — різноманітними сувенірами, одягом, прикрасами, глиняними, металевим, дерев'яним виробами зі шкіри, аналогами середньовічної зброї та обладунками.

Програма фестивалю «Стара фортеця» 2011:

1. Стрільбище:
На спеціально обладнаному майданчику всі бажаючі зможуть спробувати постріляти з реконструйованих луків та арбалетів по спеціальних мішенях. Пройти лікнеп зі стрільби з старовинної зброї. Позмагатися з майстрами у влучності стрільби.

2. Середньовічний гардероб:
Гості фестивалю зможуть приміряти реконструйовані костюми різних епох, обладунки, зброю, сфотографуватися в них.

3. Практичне фехтування:
На спеціально обладнаному майданчику всі бажаючі гості можуть пройти майстер клас з фехтування середньовічної зброєю, пофехтовать з майстрами.

4. Майстер-класи:
Гості можуть перейняти навички роботи з середньовічних ремесел і мистецтв в учасників фестивалю.

5. Ярмарок:
Учасники фестивалю будуть торгувати товаром власного виробництва — різноманітними сувенірами, реконструйованої одягом, прикрасами, глиняним, металевим, дерев'яним посудом, виробами зі шкіри, імітацією середньовічної зброї та обладунків.

6. Концертна програма та показові виступи:
Художні колективи та окремі виконавці представлять гостям свою майстерність — показові бої з історичного фехтування, різноманітні народні танці, а також художні виступи.

7. Середньовічна корчма
У тіні навісів за дерев'яними столами гостям фестивалю будуть запропоновані різноманітні середньовічні страви, приготовані на багатті, і напої — вино, живе пиво, мед, різні солодощі та десерти.

8. Конкурси та ігри для гостей та учасників:
Конкурси на кращий історичний костюм, на кращий обладунок, на кращий історичний персонаж, приз найкрасивішою парі, особистий приз мера. Середньовічні забави — перетягування каната, метання колоди або каменю, бої на подушках, естафета пивоманів, командні ігри.

9. Турнір з історичного фехтування:
Головна подія свята. Учасники фестивалю продемонструють свої навички володіння середньовічним зброєю в трьох класичних номінаціях: «щит-меч», «меч-меч», командний бій — «бугурт».

10. Виставка:
На фестивалі будуть представлені різноманітні вироби техніки і спорядження різних епох — різноманітні бойові машини, музичні інструменти, костюми, зброя, обладунки.

11. Презентація клубів і громадських організацій:
Учасники федерації клубів історичної реконструкції презентують громадськості свої напрацювання та розробки на ниві історичної реконструкції та патріотичного виховання молоді.

12. Фаєр-шоу:

Виступ Театру вогню. Фантастична суміш ритму, пластики і полум'я.

Джерело: thisisukraine.org

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути