chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль національної вишивки та костюму «Цвіт вишиванки»

Дата події:27 серпня 2011
Місце події:м. Тернопіль
Більше про подію:

27 серпня 2011 року у Тернополі відбудеться фестиваль національної вишивки та костюму «Цвіт вишиванки».

Свято відбудеться за сприяння очільника Тернопільської обласної ради, свободівця Олексія Кайди і є одним із 20-ти святкових заходів до Дня Незалежности в Тернополі.

Традиційно у рамках фестивалю планується виставка найкращих вишиваних робіт, привезених з різних куточків країни, презентація національних строїв, які носили у різних регіонах України, конкурси на кращий український національний костюм, кращий рушник.

На фестивалі буде й містечко майстрів, де всі охочі можуть спробувати себе у мистецтві народної вишивки. Окрім вишиванок, рушників, плахт та крайок під час фестивалю можна буде оглянути, а за бажання – придбати вироби з бісеру, кераміки, дерева.

Джерело: ZAXID.NET

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі