chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі пройде Перший мiжнародний етнічний фестиваль «Вінок Дунаю»

04 жовтня 2011 о 16:19

7, 8 та 9 жовтня 2011 року в Одесі на Морвокзалi відбудеться Перший мiжнародний етнічний фестиваль “Вінок Дунаю”, повідомляє Нитка. 

У програмі фестивалю – ярмарок народних майстрів, народна музика та танці, дегустація етнічної кухні, а також конкурси та майстер-класи. В проекті беруть участь представники різних етнічних груп Одеського регіону та жудецю Галац (Румунія).

Фестиваль «Вінок Дунаю» — це місце зустрічі та спілкування народних майстрів та професійних художників, перетин шляхів міської культури та сільської традиції, це можливість побачити витвори інших майстрів та, звичайно, похвалитися своїми досягненнями.

В рамках фестивалю відбудеться форум “Дні культурного діалогу: Україна – Румунія” за участі науковців, художників, громадських діячів, представників громадських організацій, національно-культурних спільнот та представників місцевої влади з України та Румунії. Завдання форуму – осмислити зміст фестивалю на більш високому науковому та професійному рівні. Темою “Днів культурного діалогу” стане існування традиційної народної культури в міському середовищі.

Розділи ярмаркової експозиції:

  • декоративно-ужиткове мистецтво
  • вишивка
  • гончарство
  • ткацтво
  • різьбярство
  • ковальство
  • традиційна народна іграшка
  • народні музичні інструменти
  • традиційний одяг
  • декоративний розпис

Також під час фестивалю пройдуть конкурс «Майстер етнічної кухні», де можлива дегустація традиційної української, вірменської, гагаузької, грузинської, індійської та єврейської кухонь та конкурс «Народне мистецтво дитячими очима», де можна буде побачити малюнки, вироби з бісеру, рушники та багато іншого зроблене дітьми.

Цільова аудиторія фестивалю – шанувальники народного мистецтва, культурологи, етнологи та етнографи, батьки з дітьми та широка публіка без обмежень.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути