chrome firefox opera safari iexplorer

Х Міжнародний фестиваль «Jazz Bez»

Дата події:02-12 грудня 2010 р.
Місце події:
Більше про подію:

З 2 по 12 грудня 2010 року відбуватиметься десятий міжнародний фестиваль «Jazz Bez».

«Десятиденний транскордонний джазовий марафон» прокотиться тринадцятьма містами України та Польщі: Львів, Харків, Севастополь, Тернопіль, Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Ужгород, Люблін, Варшава, Перемишль, Санок, Новіци. Можливо до фестивалю приєднаються Житомир і Київ.

Серед виконавців, що тішитимуть слух меломанів своєю майстерністю, будуть:

  • New Trio (Poland) — «постколтрейнівський» проект відомих польських джазменів братів Смочинських і видатного російського барабанщика Олександра Зінгера.
  • The Second Approach Trio (Rossia) — номінанти трьох премій Асоціації джазових журналістів Росії, котрі імпровізують із академічною музикою, джазом та фолком як музичний театр.
  • Alex Maksymiv Projekt ( Canada -Niderland-Portugalia) — проект гітариста українського походження, що народився у Канаді, вчиться в Нідерландах та грає у «JazzClub.Lviv».
  • Tatiana Balakyrska & «Free-SpokenBand» (Rossia-Ukraina) — проект вокалістки, редакторки UAjazz.Com та журналу Джаз.Ру Тетяни Балакирської і тріо молодих музикантів із Єкатербурга, котрі виконують жорстку інтелектуальну музику у стилістиці hard jazz.
  • Litvinyuk Acoustik Jazz (Ukraina — Poland) — новий проект учасників улюбленого львівською публікою гурту «ShockolaD», що творить власну музику поєднану з джазовими обробками скандинавського фольклору.
  • Karolak Quartet & Oktawia (Poland) — спільний проект іменитого джазового композитора та мультиінструменталіста Войцеха Кароляка і молодої джазової вокалістки та флейтистки Октавії.
  • LeLa project (Armenia -Ukraina) — у програмі «KRUNK» гурт на основі давніх етнічних пісень творить європейський джаз з відтінком вірменського суму.
  • PERVOE_SOLNCE (Rossia) — проект відомого російського вібрафоніста Владіміра Голоухова та «інтелектуального діджея» Дмітрія Студітского. Музику автори характеризують як break-beat з елементами трансу і джазу.
  • FULL BLAST [BROETZMANN-PLIAKAS-WERTMUELLER] — проект легендарного німецького саксофоніста Пітера Брьотцмана, який за життя став класиком світового фрі-джазу.
  • Mencel Trio (Poland) — проект одного із найвідоміших музикантів Польщі -піаніста та композитора Йоахіма Менцеля. Він добре знаний львівською публікою завдяки виступам на фестивалях «Jazz Bez». Це вишуканий джаз для інтелектуалів.

Довідка

«Jazz Bez» — один із найвідоміших та найбільш тривалих джазових фестивалів нашої країни, котрому не тільки до змоги успішно прожити 10 років, але й вдається кожного разу збільшувати аудиторію, запрошувати титулованих виконавців з цілого світу та приєднувати до джазового руху нові міста.

Почавшись у 2000 році із виступів кількох джазових колективів у Львові та Перемишлі, тепер «Jazz Bez» поширився на культурні центри України та Польщі і щороку дивує грою кращих джазових музикантів.

«Jazz Bez» — це десять днів джазу: традиційного і авангардного, українського та світового, класичного та сучасного, елітарного і водночас доступного. Кожного року фестиваль представляє різноманітні барви джазу, експериментальної та імпровізаційної музики знаних колективів і нових проектів іменитих музикантів.

Родзинкою фестивалю є поєднання в рамках одного фестивалю максимальної кількості джазових стилів (свінг, ф'южн, бі-боп, джаз-рок, фанк, кул, фрі- джаз...) та імпровізаційної музики.

Цієї зими фестиваль святкує своє десятиліття.

Вся інформація про «Jazz Bez»: www.dzyga.com

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути