chrome firefox opera safari iexplorer

ІІІ Київський міжнародний кінофестиваль

Дата події:17-22 вересня 2011 р.
Місце події:Київ, Софіївська площа, Золоті ворота
Більше про подію:

17-22 вересня у Києві пройде ІІІ Київський міжнародний кінофестиваль. До основної конкурсної програми фестивалю відібрали 8 повнометражних і 20 короткометражних стрічок з різних країн світу. Україну представлятиме фільм Михайла Іллєнка «Той хто пройшов крізь вогонь».

«Цьогорічний фестиваль матиме вперше багато речей у європейскому тренді, — розповіла Світлана Лобус, PR-директор фестивалю. — Всі покази безкоштовні. Буде формат open air. Частково фільми основної конкурсної програми демонструватимуться на Софійській площі. Там встановлять найбільший екран за історію українських кінофестивалів. Короткий метр буде відбуватися усередині комплексу Золотих воріт. Там облаштуємо невеличкий кінозал на 150 чоловік».

Зараз іде відбірковий тур — конкурс синопсисів. Проектом опікується відомий молдавський режисер Валеріу Жерегі. Зі студентів кінематографічних вузів буде відібрано 8 груп, які протягом фестивальних днів зніматимуть короткометражки під керівництвом режисерів, що приїдуть на фестиваль. Наприкінці журі короткого метру оцінюватиме ці студентські роботи. Кращу стрічку Київський фестиваль потім представлятиме на європейських кінофорумах.

Вперше фестиваль проведе дуже потужний соціальний проект спільно з ООН. У Золотих воротах відбудеться показ фільмів соціальної тематики — це фільми на екологічну тему, захист прав людини, до дня миру.

До художньої ради фестивалю увійшли актори Ольга Сумська, Михайло Голубович, Руслана Писанка, Ніна Ілліна, Лариса Кадочникова, Ада Роговцева, режисери Роман Балаян, Олександр Ітигілов, композитор Володимир Бистряков, письменник Андрій Курков. Повний метр оцінюють глядачі. Журі взагалі не буде. Переможця оберуть через інтерактивне голосування. Журі короткого метру очолить італійський продюсер Анджело Іаконо. Він довгий час працював із Федеріко Фелліні. Брав участь у роботи над 5 його стрічками, серед яких «8 ½».

Фестиваль відвідають голлівудські актори Майкл Медсен, Марк Дакаскос. Також запросили цілий ряд європейських режисерів і продюсерів, російських акторів, які найближчим часом мають підтвердити свій візит до Києва

Джерело: Gazeta.ua

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі