chrome firefox opera safari iexplorer

IV Міжнародний джазовий фестиваль «Jazz in Kiev 2011»

Дата події:28-30 жовтня 2011 р.
Місце події:Київ, Міжнародний центр культури та мистецтв (Жовтневий палац), Культурно-освітній центр «Майстер Клас».
Більше про подію:

Основним концертним майданчиком фестивалю вже традиційно стане Міжнародний центр культури та мистецтв (Жовтневий палац), де протягом трьох днів виступлять шість колективів.

У ці дні українську столицю відвідають зірки світового джазу: бразильська співачка Таня МАРІЯ та польське тріо Марціна ВАСИЛЕВСЬКОГО, американські музиканти – Девід КРАКАУЕР і Madness Orchestra, квартет барабанщика Антоніо САНЧЕСА (Antonio Sanchez) та квінтет басиста Стіва СВОЛЛОУ (за участі знаменитої піаністки і органістки Карли БЛЕЙ). Завершать програму фестивалю справжні зірки smooth-джазу – американська гурт Fourplay.

Першими на сцену Жовтневого палацу 28 жовтня вийдуть знамениті польські музиканти, артисти легендарного лейблу ECM – тріо М.ВАСИЛЕВСЬКОГО (Marcin Wasilewski Trio). Піаніст і композитор М.ВАСИЛЕВСЬКИЙ, контрабасист Славомир КУРКЕВИЧ і барабанщик Міхал МІСЬКЕВИЧ грають разом уже майже 20 років.

У другому відділенні першого фестивального дня вперше в Україні виступить кларнетист зі світовим ім`ям Девід КРАКАУЕР (David KRAKAUER) у супроводі Madness Orchestra. Музикант з початку 90-х років минулого століття тісно співпрацює зі знаменитим авангардним музикантом і композитором Джоном ЗОРНОМ. У програмі, з якою Д.КРАКАУЕР відвідає Київ, прозвучать композиції з масштабного проекту The Book of Angels, відібрані особисто Дж.ЗОРНОМ, а також авторська музика кларнетиста.

Другий фестивальний день – 29 жовтня – відкриє американський квартет Антоніо САНЧЕСА Migration. Ансамбль отримав свою назву від першого і поки єдиного студійного альбому, записаного знаменитим барабанщиком А.САНЧЕСОМ в якості лідера. Диск вийшов 2007 року, і журналісти популярного джазового ресурсу «All About Jazz» назвали його одним з найкращих дебютів року. До того часу мексиканського музиканта А.САНЧЕСА вже давно зараховували до видатних барабанщиків свого покоління. Він став популярним, гастролюючи з Dizzy Gillespie`s United Nation Orchestra. Пізніше був учасником тріо Данило ПЕРЕСА, Pat Metheny Group і тріо Пета МЕТІНІ (разом з Крісченом МАКБРАЙДОМ).

У суботу, 29 жовтня, також на сцену вийде справжня зірка бразильського джазу – співачка Таня МАРІЯ та її Viva Brazil Quartet. Музичний стиль, в якому працює Т.МАРІЯ, неможливо визначити кількома словами. Безумовно, це бразильська музика, в якій змішалися елементи джазу, поп-музики, самби, ритм-н-блюзу, боса-нови, фанку.

У третій день фестивалю «Jazz in Kiev 2011» – 30 жовтня – уперше в Україні дасть концерт відомий басист Стів СВОЛЛОУ (Steve Swallow) зі своїм квінтетом, у складі якого Київ також відвідає легендарна піаністка, органістка та бенд-лідер Карла БЛЕЙ. С.СВОЛЛОУ неодноразово займав перші місця у щорічному чарті найкращих басистів журналу Down Beat як у колонці читачів, так і в колонці критиків.

Закриватимуть фестивальну програму зірки smooth-джазу – американський супер-гурт Fourplay, в складі якого клавішник Боб ДЖЕЙМС, басист Натан ІСТ, барабанщик Харві МЕЙСОН і гітарист Чак ЛОУБ. У своїй творчості музиканти майстерно поєднують мелодику R&B і поп-музики з джазовою імпровізацією. На рахунку Fourplay 20 років успішної кар`єри, більше десятка студійний альбомів, а також кілька номінацій на Grammy Awards і почесна нагорода Конгресу США Congressional Record за видатний внесок у розвиток музичної індустрії.

В рамках фестивалю традиційно пройдуть інші заходи. Зокрема, дитячий джазовий майстер-клас, який ведучий фестивалю Олексій КОГАН цього разу проведе під відкритим небом – на Пейзажній алеї. Крім того, безпосередньо в дні фестивалю кияни зможуть відвідати безкоштовні майстер-класи джазових зірок, які вже стали фірмовим знаком фестивалю. Місцем проведення майстер-класів незмінно залишається Культурно-освітній центр «Майстер Клас».

Програма фестивалю постійно доповнюється, про всі зміни можна дізнатися на сайті www.jazzinkiev.com.

Ведучий фестивалю – О.КОГАН.

Джерело: УНІАН

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі