chrome firefox opera safari iexplorer

Конференція «Львів для української мови у світі»

Дата події:21-22 лютого 2011 р.
Місце події:м. Львів, Національний університет «Львівська політехніка», Міжнародний інститут культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Більше про подію:

21 лютого розпочинається науково-практична конференція «Львів для української мови у світі». Вона триватиме два дні. В рамках конференції передбачені доповіді, презентації, дискусії, до яких залучені провідні мовники з України та світу.

Про українську мову як рідну та іноземну розповідатимуть доповідачі з Башкорстану, Канади, Іспанії, Польщі, Грузії, Румунії, Росії, Киргизстану, Татарстану, Білорусі.

21 лютого заходи в рамках конференції відбуватимуться у Головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка». 22 лютого місцем наукових диспутів у середовищі спеціалістів обрано Міжнародний інститут культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», що, власне, і є ініціатором проведення конференції.

Тематика обговорень

  1. Навчально-методичне забезпечення освітнього процесу з української мови як іноземної:сучасний стан та перспективи.
  2. Основні проблеми підготовки фахівців із викладання української мови як іноземної (відкриття спеціальності «українська мова як іноземна», проведення семінарів для викладачів тощо).
  3. Новітні технології у викладанні української мови як іноземної (дистанційні курси, он-лайн проекти тощо).
  4. Проблеми стандартизації навчання української мови як іноземної.
  5. Обмін досвідом організації та проведення Літніх шкіл з української мови.

На конференції будуть доповідати більше 50 учасників. 8 спеціалістів підготували доповіді заочно.

Програма конференції

21 лютого, понеділок

Місце проведення: Головний корпус Національного університету «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 12)

10:00–12:30 (Актова зала)

Пленарне засідання.

13:30–14:00 (ауд.204)

Презентація освітнього проекту МІОК «Крок до України», зокрема навчального комплексу з української мови як іноземної «КРОК-1».

14:00–17:00 (ауд.204)

Презентація діяльності установ, які здійснюють викладання української мови як іноземної.

17:00–18:00 (ауд.204)

Виступи з повідомленнями, дискусія

22 лютого, вівторок

Місце проведення: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (вул. С.Бандери, 32Д, конференц-зал)

10:00–10:30

Презентація навчально-методичного забезпечення, створеного співробітниками Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»

10:30–11:30

Міжнародні діалоги з поетом та громадським діячем, лауреатом Національної премії України ім. Т. Шевченка Ігорем Калинцем.

11:30–12:00

Відкриття виставки фотохудожника з Чикаго (США) Роксолани Тим’як-Лончини «Мова наша солов’їна».

12:00–13:00

Підсумковий круглий стіл, прийняття ухвали конференції.

Джерело: ZIK

5 червня

Інші дати
Степан Сабадаш
1920 – український композитор, диригент, музикант, хормейстер. Пісні: «Очі волошкові», «Пісня з полонини», «Осінь» та ін.
Розгорнути
Володимир Підвисоцький
1857 –  фундатор української школи патофізіологів, ендокринолог, імунолог, мікробіолог. Автор версії про вірусну природу онкологічних захворювань.
Розгорнути
Народився Михайло Яловий (псевдонім – Юліян Шпол)
(1895, с.Дар-Надежда, нині - Харківська область – 1937), український поет, прозаїк, драматург. Автор збірки поезії «Верхи», роману «Золоті лисенята».
Земле моя, Сумом моїм заповитая, Теплоснажная, Стражданням закрижанена, В тобі – осталена – Дрижить Струна моя. (Михайло Яловий)
Розгорнути