chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародний джазовий фестиваль «Alfa jazz fest», Львів

Дата події:3-5 червня 2011 р.
Місце події:Львів: Площа Ринок, площа Б.Хмельницького, Домініканський собор.
Більше про подію:

Alfa Jazz Festival – джазовий фестиваль міжнародного масштабу. Фестиваль не тільки збере кращих джазових музикантів світу, він подарує місту чудові літні вихідні в кращих традиціях європейських музичних подій. Хвиля джазу нахлине на столицю Західної України, затопить найвищі флюгери старого міста і розчинить всіх його гостей у джазовому коктейлі з чудової музики і незабутніх вражень. Цього літа народжуються нові традиції — захопленний музикою і низкою колофестівальних заходів, Львів зробить джаз своєю візитівкою. Відтепер Європа починатиме своє фестивальне літо під відкритим львівським небом Alfa Jazz Fest.

У цьому році Alfa Jazz Festival випадає на перші літні вихідні. З 3 по 5 червня Львів насолоджуватиметься коктейлем з музики та колоджазового перформенсу. Гості зможуть з головою поринути у фестивальну атмосферу міста і подарувати собі три дні незабутньої джазової насолоди.

Основними музичними подіями Alfa Jazz Festival 2011 будуть концерти на трьох сценах — головній сцені в Парку Культури імені Богдана Хмельницького і двох сценах на вулицях міста: на Площі Ринок і площі під Домініканським Собором.

Виступи, що починаються ще вдень, захоплять гостей Фестивалю аж до глибокої ночі, переходячи з однієї сцени на іншу. Вся програма Фестивалю побудована таким чином, щоб дозволити цінителям джазу почути всіх музикантів, насолоджуючись неспішними прогулянками чарівними вулицями культурної столиці Західної України.

У перші два дні – 3го та 4го червня концерти звучатимуть з усіх трьох сцен Фестивалю. Програма буде починатися на відкритих сценах, розташованих у кварталі одна від одної, після чого всі події перетікатимуть на головну сцену. У неділю, 5го червня виступи продовжаться на одній з відкритих міських сцен.

Масштабність проекту зумовлена тим, що протягом трьох фестивальних днів джазова музика лунатиме з трьох відкритих сцен в центрі Львова, зокрема серед них велика гала-сцена із партером більше як на 1000 місць в Парку Культури ім. Б.Хмельницького, де заплановані концерти легендарних джазових музикантів сучасності.

Серед більше ніж 15 колективів львів’яни та гості фестивалю почують славетних зірок світового джазу. Безпрецедентним буде склад учасників, які виступатимуть на головній сцені Alfa Jazz Fest в Парку Культури: квартет Джона Скофілда (США), група Spyro Gyra (США), проект Білла Еванса «Soulgrass» (США), зірковий квартет Jeff Lorber Fusion (США) та легенда джазу — музикант першої величини Рон Картер (США) в складі Golden Striker Trio (разом із Петом Мартіно і Малгрю Міллером). Серед зірок на сценах в центрі міста будуть блюзмен Вестай Джексон (США), Андрій Кондаков (Росія), група Apple Tea (Білорусь), а також найцікавіші талановиті українські колективи з Києва, Харкова та Львова.

Програма Alfa Jazz Fest побудована таким чином, що пересуваючись містом від сцени до сцени можна почути усі фестивальні концерти не пропустивши жодного звуку. Крім того, в перші вихідні літа, Львів заживе своїм «джазовим» життям, адже на вулицях міста відбуватимуться перформенси та інші так звані колоджазові події, в яких будуть задіяні митці, учасники та гості фестивалю.

Важливою рисою Alfa Jazz Fest, при високому рівні події, стане його демократичність та доступність. Дві сцени в центрі міста будуть безкоштовні для усіх бажаючих. В свою чергу, на головну гала-сцену Фестивалю в Парк Культури відвідувачі зможуть придбати квитки на місця в зручному партері під накриттям за доступними цінами (100-500 грн), а також, дотримуючись демократичного формату події, буде можливість розміститись в пікніковій частині парку цілком безкоштовно.

Організатори Alfa Jazz Fest сподіваються, що Фестиваль стане одним із культурних надбань Львова та чудовим подарунком для Міста. Як зазначив творчий куратор Alfa Jazz Fest, відомий організатор джазових концертів в Україні, Олексій Коган: «Alfa Jazz Fest без сумніву увійде в історію як масштабний і достойний джазовий опен-ейр в Європі!»

Джерело: thisisukraine.org

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути