chrome firefox opera safari iexplorer

Памятаємо в Годину Божого милосердя

Дата події:18-23 листопада 2013 р.
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини (Київ, вулиця Терещенківська, 5)
Більше про подію:

Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини упродовж 18-23 листопада проводить акцію «Пам'ятаємо в годину Божого Милосердя» до Дня пам’яті жертв голодоморів.

Щодня о 15 годині наші працівники роздаватимуть біля музею (Київ, вулиця Терещенківська, 5) листівки з віршами про ту страшну трагедію й нагадуватимуть про покликання кожної людини – пам’ятати. Скільки б болю не містила наша пам’ять, вона є рятівною для нас – аби не повторити, аби убезпечити, аби залишити по собі частинку пам’яті…

15 година, за церковною традицією, є часом смерті Ісуса Христа на хресті. Хресна мука, сповнена стражданням і болем, стала одкровенням Божого Милосердя для людства. Дотепер по всіх церквах читається Часослов (це 9 година за православним Часословом), у католицькій традиції ця година офіційно вважається годиною Божого Милосердя.

Ми б дуже хотіли, щоб, пам’ятаючи про страшний Голодомор 1932—1933, року, ми мали уповання на те, що наші пращури знайшли спокій у Божій ласці, адже ми молимося за них, ми пам’ятаємо, ми завше пам’ятатимемо про їхнє особисте страждання.

У суботу, 23 листопада, о 16 годині просимо Вас у запалити нашу спільну свічку у своїх оселях. Віддаймо чин пам’яті тим, хто безневинно загинув у страшні часи Голодомору й репресій. Пам’ятаємо!..

Голод
Хоч би світало... — Мамо, хліба!
Підвівся батько: замовчи!
Коло вогню в вагоні збились
і мруть голодні втікачі.

І дим їм очі виїдає.
Мороз проходить аж в кістки.
А за вагоном крик і гомін,
обмін, торгівля і свистки.

В лахмітті, в скорбі, у болячках
зігнулась мати. В щось дитя
укутала, та все: ну, спати —
навік засунуло б ти... Життя!

Прийшли сюди, а голод з нами.
Й нема людей поміж людей.
Ти чув?.. недавно десь тут жінка
зварила двох своїх дітей...

Одскочив батько: божевільна!
Мовчи! мовчи! До чого це? —
Схопилась мати й закричала,
а батько плюнув їй в лице...

Павло Тичина

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі