chrome firefox opera safari iexplorer

Тиждень кіно Олександра Довженка

Дата події:4-11 лютого 2011 р.
Місце події:м. Київ, кінотеатр «Київ» (вул.Червоноармійська, 19)
Більше про подію:

З 4 по 11 лютого в столичному кінотеатрі «Київ» пройде Тиждень кіно українського режисера Олександра Довженка — ретроспективний показ відновлених фільмів.

У добірку увійшли дев`ять кіношедеврів великого режисера, у тому числі: «Ягідка кохання», «Сумка дипкур`єра», «Звенигора», «Земля», «Арсенал», «Іван», «Аероград», «Щорс», «Мічурін».

На завершення відбудеться демонстрація фільму «Олександр Довженко. Роздуми після життя».

Особливість даної ретроспективи полягає в тому, що українські глядачі вперше побачать відомі фільми Довженка після повного цифрового відновлення.

Джерело: УНІАН

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі