chrome firefox opera safari iexplorer

«Тиждень кіно Юрія Іллєнка»

Дата події:1-11 грудня 2011 р.
Місце події:Кінопалаці ім. О. Довженка у Львові
Більше про подію:

Програма відкривається показом нової версії відомої стрічки «Молитва за гетьмана Мазепу». Нова версія суттєво відрізняється порівняно із фільмом, що був представлений 2002 року на Берлінському кінофестивалі, і була створена Юрієм Іллєнком незадовго до його смерті.

Серед змін – наявність багатоканального звуку, певне скорочення хронометражу (приблизно на 10 хв.) та поява закадрового коментаря автора, який дає пояснення як щодо історичного контексту, так і, певною мірою, щодо історії створення та існування, власне, самого фільму. Картину представлять Народна артистка України, дружина кінорежисера Людмила Єфіменко, Пилип та Андрій Іллєнки, а також виконавці ролей та друзі видатного майстра. Стрічку можна буде переглянути також і в інші дні протягом усього фестивалю.

До складу ретроспективних показів також включено ще сім фільмів Юрія Іллєнка, які сам автор вважав найвищими своїми досягненнями в кінематографії, а саме: «Тіні забутих предків», «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», «Лісова пісня. Мавка», «Легенда про княгиню Ольгу» та «Лебедине озеро. Зона».

Усі фільми із цього переліку було відновлено цифровим способом у рамках державної програми відновлення та збереження кінематографічної спадщини Юрія Іллєнка, отже, глядачі зможуть подивитися ці картини у якісних копіях, недоступних широкому загалові до цього часу.

Тиждень проходить за підтримки голови Львівської обласної ради, Державної служби кінематографії України та Національної кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка

У рамках «Тижня кіно Юрія Іллєнка» в приміщені Музею Ідей (вул. Валова, 18-а) за участі Ірини Фаріон відбудеться презентація книг Юрія Іллєнка «Парадигма кіно», «Доповідна апостолові Петру» в 3 томах, а також щойно виданого однотомного варіанту цієї книги «Юрко Іллєнко – Апостолові Петру», а також збірки афоризмів та сентенцій Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих», упорядником якої є Ірина Фаріон.

Розклад сеансів

Четвер, 1 грудня

19:00. «Молитва за гетьмана Мазепу»;

П’ятниця, 2 грудня

19:00. «Легенда про княгиню Ольгу»;

Субота, 3 грудня

19:00. «Молитва за гетьмана Мазепу»;

Неділя, 4 грудня

19:00. «Молитва за гетьмана Мазепу»;

Понеділок, 5 грудня

19:00. «Лебедине озеро. Зона»;

Вівторок, 6 грудня

19:00. «Білий птах з чорною ознакою»;

Середа, 7 грудня

19:00. «Тіні забутих предків»;

Четвер, 8 грудня

18:00. «Вечір на Івана Купала»;

П’ятниця, 9 грудня

18:00. «Лісова пісня. Мавка»;

Субота, 10 грудня

18:00. «Криниця для спраглих»;

Неділя, 11 грудня

18:00. «Молитва за гетьмана Мазепу».

Джерело: ZIK

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі