chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні репрезентували четвертий том творів Юрія Липи

10 травня 2012 о 12:25

8 травня у львівській «Книгарні Є» у рамках традиційного «Каменярівського вівторка» презентували четвертий том із багатотомника творів Юрія Липи. Книга під назвою «Бій за українську літературу» побачила світ у видавництві «Каменяр» у серії «Спадщина» напередодні чергової 112-ої річниці від дня народження великого українського патріота, поета, публіциста, письменника, лікаря УПА Юрія Липи.

Як зазначають у видавництві, окрім однойменного літературознавчого есею, до книжки увійшов публіцистичний нарис «Київ, вічне місто», написані в середині 1930-х років. Тексти подаються за першодруками з максимальним збереженням авторського правопису. Представляли видання директор видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга та автор вступної статті, професор Львівського національного університету ім. І. Франка Михайло Гнатюк.

Перший том творів Юрія Липи вийшов у видавництві «Каменяр» у 1996 році. Тоді Дмитро Сапіга зазначив, що прийшов час віддати письменникові заслужену шану, повернути Україні і світові його фундаментальні твори і славне ім’я. До 110-річчя цієї видатної особистості у видавництві спочатку планували видати десятитомник його творів. Однак уже зараз матеріалів назбирали на 16 томів.

Ірина Дмитрів

Довідка.

Юрій Іванович Липа (народився 5 травня 1900 року у м. Одеса – 20 серпня 1944 року його схопили підрозділи НКВС і по-звірячому замордували в с. Шутова Яворівського району Львівської області, похований у с. Бунів, Яворівського району) – громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції, один з визначних ідеологів українського націоналізму.

Автор філософсько-ідеологічних праць «Геополітичні орієнтири нової України», «Великі заповіти», «Призначення України» (1938), «Чорноморська доктрина» (1940), «Розподіл Росії» (1941).

Він написав близько 200 різноманітних творів: книг, статей, рецензій, перекладів.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути