chrome firefox opera safari iexplorer

VI Міжнародний фестиваль поезії «Київські лаври»

Дата події:13-17 травня 2011 р.
Місце події:Київ, Будинок вчителя і ресторація "Диван"
Більше про подію:

У цьому році на фестивалі виступлять більш як 100 поетів з 9-ти країн (України, Білорусі, Росії, Польщі, Грузії, Естонії, Франції, США). 

Серед них: Наталія Горбаневська, Тадеуш Домбровський, Віра Павлова, Сергій Жадан, Стівен Сеймур, Дмитро Воденніков, Маріана Кіяновська, Олексій Цвєтков, Шота Іаташвілі, Петро Мідянка, Бахит Кенжеєв, Тарас Федюк, Дарек Фокс, Звіад Ратіані, Вадим Степанцов, Евгеніуш Ткачишин-Дицький, Борис Херсонський, Микола Воробйов, Андрій Гріцман, Ніка Джорджанелі, Іоанна Мюллер, Павло Вольвач та інші.

13 травня, на відкритті «Київських лаврів» буде вручена Молодіжна премія фестивалю — для авторів не старших за 35 років, що пишуть талановиті вірші будь-якою мовою.

У всі попередні роки існування «Київських лавр» вручалася так звана премія «За внесок у сучасну поезію» $1000 і бронзову статуетку (робота відомого київського скульптора Євгена Дерев'янка), яку отримували імениті, широко відомі серед любителів поезії — автори, живі класики.

Чистий час звучання віршів на Київських лаврах — 50 годин. Основні майданчики фестивалю: Київський Будинок вчителя і фестиваль-ресторація «Диван» на Бессарабській площі.

За словами організаторів, цьогоріч «Київські лаври» можна назвати фестивалем переказів, оскільки значну частину програми складають проекти, пов'язані з перекладною поезією: з грузинської на українську та російську, з російської на українську (проект Сергія Жадана та Олени Фанайлової Взаємний переклад), з польської на українську (проекти Польський інститут в Україні та журнал ШО представляють...) і т.д.

Вхід на всі заходи фестивалю у Київському Будинку вчителя — вільний.

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути