chrome firefox opera safari iexplorer

VI Міжнародний фестиваль поезії «Київські лаври»

Дата події:13-17 травня 2011 р.
Місце події:Київ, Будинок вчителя і ресторація "Диван"
Більше про подію:

У цьому році на фестивалі виступлять більш як 100 поетів з 9-ти країн (України, Білорусі, Росії, Польщі, Грузії, Естонії, Франції, США). 

Серед них: Наталія Горбаневська, Тадеуш Домбровський, Віра Павлова, Сергій Жадан, Стівен Сеймур, Дмитро Воденніков, Маріана Кіяновська, Олексій Цвєтков, Шота Іаташвілі, Петро Мідянка, Бахит Кенжеєв, Тарас Федюк, Дарек Фокс, Звіад Ратіані, Вадим Степанцов, Евгеніуш Ткачишин-Дицький, Борис Херсонський, Микола Воробйов, Андрій Гріцман, Ніка Джорджанелі, Іоанна Мюллер, Павло Вольвач та інші.

13 травня, на відкритті «Київських лаврів» буде вручена Молодіжна премія фестивалю — для авторів не старших за 35 років, що пишуть талановиті вірші будь-якою мовою.

У всі попередні роки існування «Київських лавр» вручалася так звана премія «За внесок у сучасну поезію» $1000 і бронзову статуетку (робота відомого київського скульптора Євгена Дерев'янка), яку отримували імениті, широко відомі серед любителів поезії — автори, живі класики.

Чистий час звучання віршів на Київських лаврах — 50 годин. Основні майданчики фестивалю: Київський Будинок вчителя і фестиваль-ресторація «Диван» на Бессарабській площі.

За словами організаторів, цьогоріч «Київські лаври» можна назвати фестивалем переказів, оскільки значну частину програми складають проекти, пов'язані з перекладною поезією: з грузинської на українську та російську, з російської на українську (проект Сергія Жадана та Олени Фанайлової Взаємний переклад), з польської на українську (проекти Польський інститут в Україні та журнал ШО представляють...) і т.д.

Вхід на всі заходи фестивалю у Київському Будинку вчителя — вільний.

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути