chrome firefox opera safari iexplorer

«Влада Уяви» та пристрасне фламенко

Дата події:15-27 жовтня 2012 р.
Місце події:Центр Української Культури та Мистецтва (м. Київ, вул. Хорива, 19-В ст. м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
Більше про подію:

Що об’єднує творців різних країн, різних епох, різних видів мистецтва? Якщо відповісти коротко – їхній творчий пошук або влада уяви.

Саме таку назву – «Влада уяви» — має художня виставка, яка об’єднала видатних митців і мислителів Іспанії та Литви: Антоні Міро, Антоніо Ґадеса, Міґеля Ернандеса і Леонідаса Донскіса.

Виставка мандрувала Україною протягом 2012 року, порушуючи багато питань, що хвилюють сучасне суспільство. Зокрема, це культурні цінності, колективна пам’ять і забуття, маніпулювання свідомістю і фанатизм.

Основу експозиції складають 24 кольорових літографії відомого каталонського художника Антоні Міро (нар. 1944 р.) — «Вітер народу».

Серія присвячена другові художника, легенді іспанського фламенко, видатному хореографу і танцюристу Антоніо Гадесу (1936–2004). Танцюрист помер вісім років тому від раку, але залишився непереможеним — впевнений художник.

Кожна з робіт серії «Вітер народу» має назву, що відповідає рядку однойменного вірша народного іспанського поета Міґеля Ернандеса (1910—1942), який помер у в’язниці режиму диктатури Ф. Франко.

Важливою віссю виставки є книга «Влада та уява» литовського філософа, депутата Європейського парламенту Леонідаса Донскіса, яка проілюстрована роботами Антоні Міро. Це своєрідний європейський діалог про сучасний світ.

Відкриття виставки – 15 жовтня о 18:30 в будинку Центру Української Культури та Мистецтва, за ініціативи Центру розвитку «Демократія через культуру», за участю Посольства Королівства Іспанія в Україні та Посольства Республіки Литва в Україні.

Подарунок від Київської Школи Фламенко – пристрасний танець фламенко!

А хвилюючі мотиви гітари, що залунають на виставці, змусять ваші серця битись частіше!

Вхід вільний! Ласкаво просимо! Bienvenidos!

Час роботи виставкового центру:
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути