chrome firefox opera safari iexplorer

«Влада Уяви» та пристрасне фламенко

Дата події:15-27 жовтня 2012 р.
Місце події:Центр Української Культури та Мистецтва (м. Київ, вул. Хорива, 19-В ст. м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
Більше про подію:

Що об’єднує творців різних країн, різних епох, різних видів мистецтва? Якщо відповісти коротко – їхній творчий пошук або влада уяви.

Саме таку назву – «Влада уяви» — має художня виставка, яка об’єднала видатних митців і мислителів Іспанії та Литви: Антоні Міро, Антоніо Ґадеса, Міґеля Ернандеса і Леонідаса Донскіса.

Виставка мандрувала Україною протягом 2012 року, порушуючи багато питань, що хвилюють сучасне суспільство. Зокрема, це культурні цінності, колективна пам’ять і забуття, маніпулювання свідомістю і фанатизм.

Основу експозиції складають 24 кольорових літографії відомого каталонського художника Антоні Міро (нар. 1944 р.) — «Вітер народу».

Серія присвячена другові художника, легенді іспанського фламенко, видатному хореографу і танцюристу Антоніо Гадесу (1936–2004). Танцюрист помер вісім років тому від раку, але залишився непереможеним — впевнений художник.

Кожна з робіт серії «Вітер народу» має назву, що відповідає рядку однойменного вірша народного іспанського поета Міґеля Ернандеса (1910—1942), який помер у в’язниці режиму диктатури Ф. Франко.

Важливою віссю виставки є книга «Влада та уява» литовського філософа, депутата Європейського парламенту Леонідаса Донскіса, яка проілюстрована роботами Антоні Міро. Це своєрідний європейський діалог про сучасний світ.

Відкриття виставки – 15 жовтня о 18:30 в будинку Центру Української Культури та Мистецтва, за ініціативи Центру розвитку «Демократія через культуру», за участю Посольства Королівства Іспанія в Україні та Посольства Республіки Литва в Україні.

Подарунок від Київської Школи Фламенко – пристрасний танець фламенко!

А хвилюючі мотиви гітари, що залунають на виставці, змусять ваші серця битись частіше!

Вхід вільний! Ласкаво просимо! Bienvenidos!

Час роботи виставкового центру:
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі