chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні відкрилася масштабна художня виставка, присвячена Євро-2012

23 липня 2012 о 16:00

«Життя після Євро» – під такою назвою у Донецьку відкрилася художня виставка. Експозиція складається із творів півсотні авторів із різних міст України. Це інсталяції, картини, колажі, фотографії і мультфільми. На виставці представлено чимало робіт на футбольну тематику. 

Виставку розташували на четвертому та п’ятому поверхах торговельного центру «Юзівський». Тут ще ніколи не проходило нічого подібного – місце нагадує ринок у приміщенні. Проте експозиція таки вписалася в інтер’єр. Два поверхи різних за жанрами робіт оформляли самі автори. Багато картин та фотографій наклеєні на шматки прозорого поліетилену, що звисають зі стелі.

«Тут близько 50 авторів. Серед них є Одеса, Кременчук, Харків та Барселона. Ми шукаємо арт-майданчики у Донецьку і будемо створювати арт-об’єкти у центрі міста. Хочемо показати, що Донецьк насправді є культурним містом», – переконує один з митців та організатор Антоніо Шевченко.

Митців хвилює інтернет-залежність 

Донецька анімаційна студія «Тунгуру» представила на виставці шість мультфільмів про збірні різних країн, які виступали на Євро-2012. Окрім світлин вболівальників, картин із зображенням «Донбас Арени» та інших футбольних тем, лейтмотивом виставки стала інтернет-залежність. У багатьох роботах можна побачити занепокоєння молодих авторів тим, що у майбутньому люди будуть не лише спілкуватися у мережі, а стануть повністю залежними від віртуальної реальності.

Відвідувачка Анастасія Куприяненко розповіла Радіо Свобода, що її виставка вразила.

«Дуже багато красивих робіт, вони настільки яскраві та незвичні, – говорить відвідувачка. – Є навіть з якихось незвичних матеріалів, з таких, що я навіть не могла уявити, що можна зробити щось цікаве. Банки є, є хліб. Але є такі картини, вони темні, похмурі, напевно, людині було не дуже добре на душі».

Всі роботи, які експонуються, можна купити. Гроші, виручені за це, підуть на благодійність, запевняють організатори експозиції. Виставка триватиме упродовж місяця.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути