chrome firefox opera safari iexplorer

Виставки «Іван Гончар: жити і творити для народу»

Дата події:28 січня-13 лютого 2011 р.
Місце події:м. Київ, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» (вул. Івана Мазепи, 29)
Більше про подію:

28 січня 2011 року о 17:00 годині запрошуємо в Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” на вечір пам’яті та відкриття виставок до 100-літнього ювілею Івана Макаровича Гончара (1911—1993).

У програмі вечора:

Відкриття виставки «ІВАН ГОНЧАР: «ЖИТИ І ТВОРИТИ ДЛЯ НАРОДУ».

Ювілейна виставка показує шлях видатного Майстра від рідної батьківської хати в с.Лип’янці Шполянського р-ну на Черкащині до всесвітньовідомого хатнього музею українських старожитностей. Тут постає візуально-образний ряд зразків народного малярства, ткацтва, вишивки, гончарства, дереворізьблення, одягу, прикрас, музичних інструментів.

Це – не тільки результат творчого пошуку окремого художника. Унікальна збірка хатнього музею І.М. Гончара, сформованого на основі етнологічного розуміння українського мистецтва, стала реальним втіленням української національної ідеї.

Музей Гончара в 1960-і був одним із неофіційних осередків «шістдесятництва» в Україні, в реакційні 70-і – являв зразок протистояння художника і громадянина системі, а з другої пол. 80-х рр. став духовною основою для національно-визвольного руху й формування ідеології української державності.

Презентація видань:

  • Книги подарунково-поштових листівок «Українці в малюнках Івана Гончара». Цим спільним виданням Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» і поліграфічна фірма «Майстер Книг» розкривають для читачів ще одну сторінку творчого і наукового доробку Гончара – серію його картин «Українські народні типажі у місцевому національному вбранні другої половини XIX – початку XX століть». Анотації до аркушів і передмова – українською та англійською мовами.
  • Бібліографічного покажчика «Іван Гончар: мистець, збирач, дослідник». Унікальне видання, яке вперше видається у такому обсязі (614 записів), охоплює публікації від 1949 по 2009 роки, що стосуються проблем української культури, народного мистецтва і філософії творчості в баченні Гончара, висвітлюють життєвий і творчий шлях ювіляра і становлення заснованого ним музею.

Книжкова виставка «Іван Гончар: зачарований красою».

Виступи мистецьких колективів.

Виставка діятиме з 28 січня до 13 лютого 2011 року щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця з 10:00 до 17:45.

Вхід на відкриття виставки вільний!

ВХІД У МУЗЕЙ: для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Джерело: gorod.kiev.ua

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути