chrome firefox opera safari iexplorer

Виставки «Іван Гончар: жити і творити для народу»

Дата події:28 січня-13 лютого 2011 р.
Місце події:м. Київ, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» (вул. Івана Мазепи, 29)
Більше про подію:

28 січня 2011 року о 17:00 годині запрошуємо в Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” на вечір пам’яті та відкриття виставок до 100-літнього ювілею Івана Макаровича Гончара (1911—1993).

У програмі вечора:

Відкриття виставки «ІВАН ГОНЧАР: «ЖИТИ І ТВОРИТИ ДЛЯ НАРОДУ».

Ювілейна виставка показує шлях видатного Майстра від рідної батьківської хати в с.Лип’янці Шполянського р-ну на Черкащині до всесвітньовідомого хатнього музею українських старожитностей. Тут постає візуально-образний ряд зразків народного малярства, ткацтва, вишивки, гончарства, дереворізьблення, одягу, прикрас, музичних інструментів.

Це – не тільки результат творчого пошуку окремого художника. Унікальна збірка хатнього музею І.М. Гончара, сформованого на основі етнологічного розуміння українського мистецтва, стала реальним втіленням української національної ідеї.

Музей Гончара в 1960-і був одним із неофіційних осередків «шістдесятництва» в Україні, в реакційні 70-і – являв зразок протистояння художника і громадянина системі, а з другої пол. 80-х рр. став духовною основою для національно-визвольного руху й формування ідеології української державності.

Презентація видань:

  • Книги подарунково-поштових листівок «Українці в малюнках Івана Гончара». Цим спільним виданням Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» і поліграфічна фірма «Майстер Книг» розкривають для читачів ще одну сторінку творчого і наукового доробку Гончара – серію його картин «Українські народні типажі у місцевому національному вбранні другої половини XIX – початку XX століть». Анотації до аркушів і передмова – українською та англійською мовами.
  • Бібліографічного покажчика «Іван Гончар: мистець, збирач, дослідник». Унікальне видання, яке вперше видається у такому обсязі (614 записів), охоплює публікації від 1949 по 2009 роки, що стосуються проблем української культури, народного мистецтва і філософії творчості в баченні Гончара, висвітлюють життєвий і творчий шлях ювіляра і становлення заснованого ним музею.

Книжкова виставка «Іван Гончар: зачарований красою».

Виступи мистецьких колективів.

Виставка діятиме з 28 січня до 13 лютого 2011 року щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця з 10:00 до 17:45.

Вхід на відкриття виставки вільний!

ВХІД У МУЗЕЙ: для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Джерело: gorod.kiev.ua

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути