chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка С. Ярового, Н. Ярової, В. Романщака «ТЕРЦИНИ»

Дата події:9–27 вересня 2014 р.
Місце події:м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б. Контактний телефон: (044) 425-90-90
Більше про подію:

Галерея «АВС-арт» презентує виставку «СТЕПАН ЯРОВИЙ, НАТАЛІЯ ЯРОВА, ВІКТОР РОМАНЩАК «ТЕРЦИНИ» / Живопис, графіка, гобелен»

Терцина (італ. terzina, від terza rima: третя рима) – віршована форма з трьох рядків, у якій середній рядок римується з першим і третім наступної строфи (aba bcb cdc і т.д.). Таким чином витворюється римована сув’язь довільного обсягу. Тому терциною називають як окремий невеликий ліричний твір, так і фрагмент поеми.

Під назвою «Терцини» галерея «АВС-арт» відкриває родинну виставку Степана Ярового, Наталії Ярової та Віктора Романщака.

Роботи трьох талановитих художників, взаємодоповнюючи, перехресно, хвилеподібно, рефренно «римуючись» між собою, формують цілісну мистецьку візію, що так співзвучна з поетичною канвою терцин.

Степан Яровий (1913—1988) – класик українського живопису, майстер пейзажу, особливо мариністичного. Знавцям мистецтва добре відомі його неперевершені пленерні краєвиди з широкою географією – від Прибалтики й до Заполяр’я. Та, оселившись у Ялті 1936-го, митець назавжди віддав свою любов краєвидам Криму, і найбільше – морській стихії.

Образотворчості присвятила себе й донька Степана Ярового Наталія, розвиваючи власну живописну мову від фігуративу до абстракції, від реалістичності до споглядання, відмежованості, філософічності, від традиційних форм до більш умовних, символічних. Її полотна різні за образністю й манерою виконання – море, сільські й міські мотиви, вишукані натюрморти, полісемантичні композиції.

Наталія Ярова вже багато років разом у творчому й подружньому тандемі з Віктором Романщаком – улюбленим учнем Тетяни Яблонської, котрий працював її асистентом у КДХІ. Живопис, графіка й гобелени Віктора Романщака свідчать про його захоплення нашою історією й старожитностями. В доробку художника – тихі куточки старого Києва, давня архітектура, камерні зими й ліричні осінні дні. І – знову стихія води: Гамбург на Ельбі, Ялта й Чорне море – як творчий діалог зі Степаном Яровим.

Про авторів

Віктор Романщак народився 1946 р. в м. Констанца (Румунія). Закінчив Київський державний художній інститут (1964—1970). Викладачі – Т.Яблонська (майстерня монументального живопису). Член НСХУ (1977). Працює в галузях монументального, станкового живопису, вжиткового мистецтва (гобелен). Роботи знаходяться в державних та приватних колекціях України, США, Канади, Бразилії, Швеції, Фінляндії, Німеччини, Франції, Великобританії, Голландії, Японії. Живе в Києві.

Наталія Ярова народилася 1947 р. в м. Ялта. Закінчила факультет прикладного мистецтва Московської текстильної академії (1968—1973). Викладачі – Е.Зернова, Г.Манізер, О.Дубінчик. Член НСХУ (1982). Працює в галузі живопису. Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Франції, Польщі, Сербії, Хорватії. Живе в Києві.

Степан Яровий (1913—1988) – відомий український живописець, майстер мариністичного пейзажу. Народився в с.Барвінкове на Харківщині. Із 1936 р. жив у Криму (Ялта). Навчався в художній студії Ялтинського будинку народної творчості (1939). Після війни, повернувшись із фронту, продовжив навчання в Центральній художній студії об’єднання «Всекохудожник» у Москві під керівництвом Б.Йогансона (1947). Член Кримської організації СХУ (1958). Твори знаходяться в державних та приватних колекціях України, Франції, Німеччини, Японії, Фінляндії, Канади.

Відкриття виставки – 9 вересня о 18 годині.

Виставка працює по 27 вересня з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка.

Вхід – вільний.

E-mail: avs_art@i.ua. Наш сайт: www.avsart.com.ua.

9 червня

Інші дати
Володимир Войцюк
1930 –  український меценат, педагог. Працюючи двірником у США, майже всі свої заощадження виділяв на меценатство: на створення кінострічок «Голод-33», «Нескорений» та «Атентат – Осіннє вбивство у Мюнхені»; пам’ятників Т. Шевченку та І. Франку тощо.
Розгорнути
9 червня відзначають:
  • День працівників текстильної і легкої промисловості.
  • Міжнародний день друзів.
  • Шавуот.
Розгорнути
Народився Іван Мар'яненко
(Петлішенко) (1878, с.Мар'янівка, Кіровоградська область - 1962)  – український актор, режисер, педагог. Автор книг «Минуле українського театру», «Сцена, актори, ролі».  
Ця п'єса почалася вже давно, І лиш тепер збагнув я: то вистава, де кожен власну сутність загубивши, і дивиться, і грає. Не живе (Василь Стус)
Розгорнути
Народився Олександр Яната
(1888, м. Миколаїв – 1938) – український агроном і ботанік. Організатор та редактор «Українського ботанічного журналу», один із засновників заповідників у Кончі-Заспі та Каневі.
 
Розгорнути