chrome firefox opera safari iexplorer

У Трускавці відкрилась виставка живопису Богдана Задорожного

01 березня 2013 о 09:53

У Єпархіальному музеї м. Трускавця відкрилась виставка живопису «Барви Львова» Богдана Задорожного.

Творчість львівського мистця Богдана Задорожного породжена не метушнею заполітизованого зурбанізованого суспільства XXI ст., а швидше засвідчує тонку і вразливу до краси душу поета-романтика минулого віку.

Він не порушує ні глобально-політичної, ні історично-національної проблематики, не ставить перед собою ультрамодних завдань авангардових колористичних експериментів, а просто і щиро намагається відтворити живописну таїну кожного куточку рідної землі. Землі, де ступала нога художника.

Значне місце в творчості художника займає портретний жанр — створені ним портрети друзів і знайомих намальовані легко і звучно, з глибоким почуттям. Образи переконливі і живі, легко і вправно виконані технічно. Авторові у м'яких пластичних формах, побудованих за допомогою теплих тональних співвідношень вдається висвітлити внутрішню суть портретованих осіб, акцентувати їх характерну значимість.

А ще — професійно виконані вітражні композиції сакрального призначення, скляні квітково-орнаментальні панно та вітражі для житлових інтер'єрів.

Таким постає перед нами творче обличчя Богдана Задорожного — художника образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

Виставка живопису триватиме два місяці, отож усіх охочих радо запрошуємо до нашого музею, помилуватися та відчути насолоду справжнього мистецтва.

Довідка

Народився Богдан Задорожній 9 квітня 1971р. у Львові.

У 1993 – 1999рр. навчався на кафедрі художнього скла у Львівській національній академії мистецтв. Живе і працює у м. Дубляни.

Впродовж кількох років автор працював в Ірландії, яка надихнула його на серію морських пейзажів.

Персональні виставки Богдана Задорожного можна було відвідати у Львові, Трускавці та Дрогобичі, а його роботи знаходяться у приватних колекціях Польщі, Росії, Англії, Ірландії, США.

Тарас Шафран, директор Єпархіального музею

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути