chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка жіночих прикрас із бісеру від Лариси Сумер

Дата події:10-21 червня 2014 р.
Місце події:Центр Української Культури та Мистецтва Україна, м. Київ вул. Хорива, 19-В ст. м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
Більше про подію:

Відкриття виставки – 10 червня о 18:00

Прикраси з бісеру щороку закохують в себе все більше жіноцтва, надихають кожну панянку на відчуття своєї краси і неповторності. Це сповна відчуває кожна жінка, яка має в своєму арсеналі бісерні прикраси, створені майстринею з м. Київ Ларисою Сумер. Вона належить до кола молодих українських майстрів, творчі пошуки яких знаходяться в сфері декоративно-прикладного мистецтва.

Перший професійний досвід техніка-художника виробництва керамічних виробів вона отримала в Київському індустріальному технікумі, навчання в якому поєднувала з роботою в профільному Київському підприємстві «Фідер».

Бажання досягти удосконалення і поглиблення знань привело її в Державну академію керівних кадрів культури і мистецтв, повний курс навчання в якій вона закінчила з відзнакою у 2008 році за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» та здобула кваліфікацію мистецтвознавець-експерт, викладач мистецтвознавчих дисциплін.

Її дипломна робота присвячена малодослідженій творчості видатних майстрів декоративно-прикладного мистецтва В.М. Трегубової та М.С. Трегубова, які відіграли важливу роль в становленні стилістичних особливостей Коростенського фарфорового заводу (керівник — професор, художник–реставратор вищої категорії О.І. Мінжулін) була високо оцінена державною кваліфікаційною комісією. Однак в подальшому творча практика стала для Л.Сумер більш захопливою. Вона розкрила широкий простір польоту творчої фантазії і реалізації творчих задумок.

sumer2

ЇЇ захопила робота з різними матеріалами, можливість експериментувати і стверджувати себе, як творчу особистість. Знайомство з колекціями декоративно-прикладного мистецтва українських музеїв та приватних колекцій, роботами сучасних художників й майстрів, дозволили їй швидко освоїти різноманітні техніки створення і декорування виробів бісером (плетення, вишивка), ручне в’язання з використанням різних пристосувань ( крючок, спиці, «вилка»), валяння виробів з бавовни, робота з якими потребує не тільки здібності і хисту, але і наполегливої праці та ювелірної точності.

Коло творчих пошуків автора досить широке, але відчувається найбільша пристрасть до створення жіночих прикрас та доповнення до одягу. Переважають різноманітні по формі, декору та колористичним рішенням пекторалі, намиста, кулони, браслети, невеликі жіночі сумочки, паски, палантини, футляри для окулярів та мобільних телефонів, які спрямовані придати одягу риси неповторності і рукотворної краси.

Експериментаторський характер багатьох робіт цього плану зосереджений в незвичайному поєднанні в одному виробі декількох матеріалів і технік виконання, органічно доповнюючи один-одного. Презентовані на виставці роботи відображають розуміння автором краси та природних особливостей матеріалів які були використані, естетика форми, виразності декору, гармонії кольору.

Вона також свідчить про природну обдарованість, художній смак автора, її професійний ріст, постійний потяг до досконалості та експерименту. Саме в цьому підході й полягає успіх теперішній і майбутній творчості автора.

Вхід вільний! Ласкаво просимо!

Час роботи виставкового центру:
Пн.-Пт. – 10:00 – 19:00 Сб. – 10:00 – 18:00 Нд. – вихідний

5 червня

Інші дати
Степан Сабадаш
1920 – український композитор, диригент, музикант, хормейстер. Пісні: «Очі волошкові», «Пісня з полонини», «Осінь» та ін.
Розгорнути
Володимир Підвисоцький
1857 –  фундатор української школи патофізіологів, ендокринолог, імунолог, мікробіолог. Автор версії про вірусну природу онкологічних захворювань.
Розгорнути
Народився Михайло Яловий (псевдонім – Юліян Шпол)
(1895, с.Дар-Надежда, нині - Харківська область – 1937), український поет, прозаїк, драматург. Автор збірки поезії «Верхи», роману «Золоті лисенята».
Земле моя, Сумом моїм заповитая, Теплоснажная, Стражданням закрижанена, В тобі – осталена – Дрижить Струна моя. (Михайло Яловий)
Розгорнути