chrome firefox opera safari iexplorer

Гадяцький літературний музей родини Драгоманових

  • Полтавська область, м. Гадяч, пл. Соборна, 11
  • (05354) 3-37-44
  • вівторок-субота: з 8.00 до 17.00. Перерва на обід: з 12.00 до 13.00. Неділя-понеділок: вихідні дні.
  • Вартість екскурсійного обслуговування та квитків: 1 гривня.
Варто побачити: статуетка «Єгиптянка» – особиста річ Лесі Українки, яку вона привезла до Гадяча після подорожі до Єгипту; фрагмент вишивки чоловічої сорочки зробленої руками Лесі Українки; скіфська амфора III-II ст. до н.е.; меблевий гарнітур ручної роботи кінця XVIII - поч. XIX ст. (дуб.)
Про музей:

Музейна справа у Гадяцькому районі тісно пов’язана з діяльністю славних земляків: Лесі Українки, Олени Пчілки, Панаса Мирного, Михайла Драгоманова.

Гадяцький літературний музей родини Драгоманових є однією з скарбниць духовності. Створений у 1991 році, розпочав роботу у вересні 1995 року.

У музеї нараховується 171 експонат. В основному це експонати, які глибоко розкривають гадяцький період життя і творчості родини Драгоманових.

Музей тісно співпрацює з навчальними закладами міста та району, місцевими художниками, товариством «Просвіта» та іншими організаціями. Форми роботи з відвідувачами різноманітні: екскурсії, виставки, уроки-лекції, зустрічі з творчими людьми, що сприяють духовному відродженню, естетичному вихованню та задоволенню культурних потреб населення.

3 серпня

Інші дати
Олексій Борисяк
1872–український геолог і палеонтолог. Організатор і перший директор Палеонтологічного інституту AH СРСР. Вивчав геологічну будову Донецького басейну і Криму.
Розгорнути
Народився Омелян Огоновський
(1833, с. Григорів, Івано-Франківська область – 1894) - український учений-філолог, громадський діяч. Автор українського переладу «Слово о полку Ігоревім», 6-ти томного видання «Історія літератури руської».
Розгорнути
Народилася Марія Заньковецька (Адасовська)
(1854, с.Заньки, Чернігівська область - 1934) - українська актриса, громадська діячка. Працювала в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах М.Кропивницького, М.Старицького, М.Садовського, П.Саксаганського, І.Карпенка-Карого.
«Це актриса з талантом великим, самостійним, оригінальним; натура, вся зіткана з найчутливіших нервів… Я прямо кажу, другої такої актриси я ніколи не бачив. Я порівняв би її з Сарою Бернар…». (Олексій Суворін про Марію Заньковецьку).
Розгорнути