chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині відкрили кімнату-музей співака Дмитра Гнатюка

01 червня 2012 о 16:10

У школі №2 села Мамаївці Кіцманського району Чернівецькій області відкрили кімнату-музей оперного співака, народного артиста СРСР та України, Героя України Дмитра Гнатюка.

Про це повідомила прес-служба ОДА.

«Ми відкриваємо кімнату-музей славетного і відомого у світах нашого сучасника Дмитра Гнатюка, який донині несе велич буковинської і української пісні. Тут представлено унікальні експонати, які присвячені його творчості та життю. Маю сподівання, що цей музей стане ще одним осередком культури краю і своєрідною творчою майстернею маестро Гнатюка», – сказав перший заступник голови ОДА Георгій Галиць.

Довідково

Дмитро Гнатюк (28 березня 1925, Старосілля — тепер Мамаївці, Кіцманський район, Чернівецька область) — український оперний співак (баритон), режисер, педагог. Народний артист України. Народний артист СРСР. Герой Соціалістичної Праці. Герой України. Перший виконавець хітів 1960-тих — пісні «Два кольори» та «Мій Київ». Вільно володіє румунською мовою. Чоловік Галини Гнатюк, мовознавця, історика української мови.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути