chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині вшанують автора пісень про Марічку і ясени

23 жовтня 2012 о 14:25

На Буковині широко відзначать 80-річчя поета-пісняра Михайла Ткача, серед творів якого знамениті “Ясени”, “Марічка”, “Сніг на зеленому листі”, “Прилетіла ластівка”.

Щемливу мелодію Степана Сабадаша на слова Ткача “я до твого серця кладку прокладу” у виконанні Дмитра Гнатюка від 1954 року знали у всіх куточках Радянського Союзу, пише Високий замок.

Михайла Ткача немає уже п’ять років, але пісні його продовжують звучати на столичних сценах, у сільських клубах, на сімейних святах. Багато з них вважають народними.

Іменем популярного поета назвуть одну з вулиць у Чернівцях, відкриють меморіальну дошку на будинку, де мешкав він. У райцентрі Кельменцях відбудеться мистецьке свято, присвячене творчості майстра.

Святкування пройде і в Лукачанах — рідному селі поета-пісняра, де нині функціонує меморіальний музей-садиба Михайла Ткача.

Довідка «Рідної країни»

Михайло Ткач народився 26 листопада 1932 р. у с. Лукачани, нині Кельменецького району Чернівецької області. Український поет і кіносценарист.

Має звання заслуженого діяча мистецтв України. Нагороджений Державною премією УРСР імені Тараса Шевченка (нині Національна премія України імені Тараса Шевченка) за повнометражний документальний фільм «Радянська Україна» (спільно з режисером і оператором). У 2002 році отримав звання народного артиста України.

На вірші поета створено кілька десятків пісень. Найвідоміші з них: «Якщо любиш — кохай», «Зоряна ніч», «Ясени», «Марічка», «Сніг на зеленому листі», «На щастя, на долю», «Диво-сторона», «Коли нема того, що любиш», «Небеса очей твоїх».

Ці пісні співав народ і найкращі виконавці країни — Дмитро Гнатюк, Микола Кондратюк, Анатолій Мокренко. На вірш свого земляка Володимир Івасюк написав пісню «Серед літа». Не стало поета 3 квітня 2007 року.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути