chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині відзначать 60-річчя співака Назарія Яремчука

11 листопада 2011 о 12:35

Наприкінці листопада Буковина відзначатиме 60-річчя від дня народження народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Назарія Яремчука.

Про це ЗІКу повідомила прес-служба ОДА.

В обласній філармонії 28 листопада відбудеться вечір-спогад, а 28-29 листопада – конкурс молодих виконавців сучасної естрадної пісні.

29 листопада у філармонії відбудеться гала-концерт за участі переможців конкурсу та почесних гостей.

На 30 листопада заплановано відкриття кімнати-музею та меморіальної дошки на фасаді будинку обласної філармонії, в якій працював співак.

Також 3 грудня відбудеться міський фестиваль сучасної естрадної пісні імені Назарія Яремчука. Кошторис заходу – 240 тис. грн.

Довідка.

Назарій Яремчук народився 30 листопада 1951 року у селі Рівня Вижницького району Чернівецької області у селянській родині. У 1970—1995 роках був солістом вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» Чернівецької філармонії.

Помер від раку шлунка 30 червня 1995 року.

Співака похований на центральному кладовищі Чернівців.

Посмертно Назарію Яремчуку присуджено Шевченківську премію.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути