chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині відзначать 390-річчя перемоги у Хотинській битві

13 вересня 2011 о 08:50

Наступного тижня на Буковині відзначатимуть 390-річчя перемоги у Хотинській битві. Про це УНН повідомили в прес-службі Чернівецької облдержадміністрації.

На важливості підготовки заходів до річниці перемоги у Хотинській битві наголосив сьогодні голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв.

"Це важлива історична дата не лише для Буковини, тому в урочистостях передбачається участь гостей з-за кордону. Урядом виділено 1,5 млн грн на Хотинську фортецю, але вони будуть використані не на святкування, а вкладені у ремонтно-реставраційні роботи. Водночас, всі передбачені заходи повинні відбутися без помпезності, але на достойному рівні”, – підкреслив М.Папієв.

В рамках святкування перемоги у Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича відбудеться міжнародна конференція за участю науковців Польщі, Росії, Литви, приурочена Хотинській війні 1621 року, а 24 вересня в Державному історико-архітектурному заповіднику “Хотинська фортеця” пройдуть святкові заходи, зокрема, урочистості за участю керівників органів влади Буковини і закордонних гостей.

Крім цього, заплановані виступи мистецьких колективів краю, виставка робіт учасників міжнародного художнього пленеру “Хотин – колиска історії”, інші заходи. Загалом на відзначення ювілею перемоги у Хотинській битві передбачається витратити з обласного бюджету близько 50 тис. грн.

Раніше УНН повідомляв, що в рамках відзначення Дня незалежності України буковинська молодь розгорнула 20-метровий жовто-блакитний прапор.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути