chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині відзначать 390-річчя перемоги у Хотинській битві

13 вересня 2011 о 08:50

Наступного тижня на Буковині відзначатимуть 390-річчя перемоги у Хотинській битві. Про це УНН повідомили в прес-службі Чернівецької облдержадміністрації.

На важливості підготовки заходів до річниці перемоги у Хотинській битві наголосив сьогодні голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв.

"Це важлива історична дата не лише для Буковини, тому в урочистостях передбачається участь гостей з-за кордону. Урядом виділено 1,5 млн грн на Хотинську фортецю, але вони будуть використані не на святкування, а вкладені у ремонтно-реставраційні роботи. Водночас, всі передбачені заходи повинні відбутися без помпезності, але на достойному рівні”, – підкреслив М.Папієв.

В рамках святкування перемоги у Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича відбудеться міжнародна конференція за участю науковців Польщі, Росії, Литви, приурочена Хотинській війні 1621 року, а 24 вересня в Державному історико-архітектурному заповіднику “Хотинська фортеця” пройдуть святкові заходи, зокрема, урочистості за участю керівників органів влади Буковини і закордонних гостей.

Крім цього, заплановані виступи мистецьких колективів краю, виставка робіт учасників міжнародного художнього пленеру “Хотин – колиска історії”, інші заходи. Загалом на відзначення ювілею перемоги у Хотинській битві передбачається витратити з обласного бюджету близько 50 тис. грн.

Раніше УНН повідомляв, що в рамках відзначення Дня незалежності України буковинська молодь розгорнула 20-метровий жовто-блакитний прапор.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі