chrome firefox opera safari iexplorer

Горлівський художній музей

  • 84617, м. Горлівка, вул. Пушкінська, 23

  • (06242) 4-64-31, 7-34-50
Варто побачити: в музеї зібрано понад дві тисячі творів живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва, скульптури.
Про музей:

Горлівський художній музей відкрито 26 квітня 1959 року. Основою зібрання стала колекція 214 творів, подарованих мешканцями Горлівки. З 1992 року він має статус міського музею та підпорядковується Горлівський міській раді. Відомий найбільшою в Україні експозицією творів Миколи Реріха (28 робіт), подарованою 1962 року московським колекціонером доктором медичних наук С. Мухіним.

Серед ентузіастів, які взяли участь у створенні музею та комплектували його колекції художники В. Сахненко, І. Тихий, Б. Піаніда, В. Мєшков, колекціонери Ф. Вишневський та О. Колударов. У подальшому фонд музею поповнювався за рахунок надходжень із Міністерств культури СРСР та УРСР, Дирекцій виставок Спілки художників СРСР та Спілки художників УРСР, дарунків від жителів міста, донецьких та горлівських художників. 1983 року російський анімаліст Д. Горлов, онук гірничого інженера М. П. Горлова, ім'ям якого названо місто, передав музею 41 власну графічну та скульптурну роботу, а також літографії 1930-х років радянського анімаліста В. Ватагіна.

8 липня

Інші дати
8 липня відзначають:
  • День родини
  • День рибалки
Розгорнути
Народився Юрій Смолич
(1900, м.Умань, Черкаська область - 1976) –  український письменник. Один з основоположників фантастичної прози в українській літературі («Останній Ейджевуд»). Автор трилогії «Наші тайни», «Дитинство» і «Вісімнадцятилітні», дилогії «Мир хатам, війна палацам» і «Реве та стогне Дніпр широкий».
Розгорнути