chrome firefox opera safari iexplorer

Горлівський художній музей

  • 84617, м. Горлівка, вул. Пушкінська, 23

  • (06242) 4-64-31, 7-34-50
Варто побачити: в музеї зібрано понад дві тисячі творів живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва, скульптури.
Про музей:

Горлівський художній музей відкрито 26 квітня 1959 року. Основою зібрання стала колекція 214 творів, подарованих мешканцями Горлівки. З 1992 року він має статус міського музею та підпорядковується Горлівський міській раді. Відомий найбільшою в Україні експозицією творів Миколи Реріха (28 робіт), подарованою 1962 року московським колекціонером доктором медичних наук С. Мухіним.

Серед ентузіастів, які взяли участь у створенні музею та комплектували його колекції художники В. Сахненко, І. Тихий, Б. Піаніда, В. Мєшков, колекціонери Ф. Вишневський та О. Колударов. У подальшому фонд музею поповнювався за рахунок надходжень із Міністерств культури СРСР та УРСР, Дирекцій виставок Спілки художників СРСР та Спілки художників УРСР, дарунків від жителів міста, донецьких та горлівських художників. 1983 року російський анімаліст Д. Горлов, онук гірничого інженера М. П. Горлова, ім'ям якого названо місто, передав музею 41 власну графічну та скульптурну роботу, а також літографії 1930-х років радянського анімаліста В. Ватагіна.

11 травня

Інші дати
11 травня відзначають:
  • Всесвітній день мігруючих птахів.
  • Міжнародний день астрономії.
Розгорнути
Народився Володимир Огієвський
(1890, с. Крапивна, Росія - 1979) - український вчений в галузі радіотехніки. Під його керівництвом створено першу в Україні радіомовну станцію.
Розгорнути
Народився Григорій Гельфандбейн
(1908, м. Херсон - 1993) – український літературний критик, публіцист, дослідник української літератури та театру. Автор книги "Молода поезія", біографічних нарисів про українських артистів "Д. І. Антонович", "І. О. Мар’яненко".
Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, Як їх почує!.. Знать, од Бога І голос той, і ті слова Ідуть меж люди! . . . . . . . . (Тарас Шевченко)
Розгорнути