chrome firefox opera safari iexplorer

Горлівський музей мініатюрної книги ім. В.О. Разумова

  • ул. Перемоги, 132-а,
    м. Горлівка,
    Донецька область,
    84638

  • (06242)2-21-17
Про музей:

Горлівський міський музей мініатюрної книги ім. В. А. Разумова відкритий у червні 2001 року. Музей створений на базі приватної колекції В.А. Разумова, що при житті він заповів у дарунок м. Горлівці. Колекція містить понад 7 000 екземплярів міні — (до 100 мм) і мікрокниг (до 10 мм), які видані в 59 країнах миру й викладені на 102 мовах. Це книги стародавні, найрідші, сучасні, виготовлені як у видавництвах і друкарнях, так і ручним способом. Україна не має музею, подібному до горлівського за тематикою та характером експонатів.
У музеї є друковані стародавні мініатюрні книги ХVІІІ-XIX ст. (Ф. Петрарка — 1820 р., Гораций «Обране» — 1824 р., дитяча енциклопедія — 1897—1900 р.г.) та рукописні молитовники, яким понад 300 років.

Народні вмільці з України перевершили вмільців з Німеччини. Борис Компанієць (Крим) виготовив мікрокнигу розміром 3 х 1 мм, у якій написаний вірш С. Єсеніна “За віконцем місяць...”, М. Маслюк (Жмеринка) виготовив книгу-порошину, що в 60 разів менше макового зерна, у ній — 2 вірші О.С. Пушкіна: “Заздоровний кубок”, “Адели”. Ці мікрокниги також перебувають у Горлівському музеї.
Вражає зовнішнє оформлення мініатюрних книг. Їхні плетіння зроблені з різноманітних матеріалів: оксамит, шовк, натуральна шкіра, метал, дерево, перламутр, прикрашені металевими застібками; обрізи стародавніх книг позолочені. Мініатюрні книги відрізняє висока поліграфічна майстерність. 

11 травня

Інші дати
11 травня відзначають:
  • Всесвітній день мігруючих птахів.
  • Міжнародний день астрономії.
Розгорнути
Народився Володимир Огієвський
(1890, с. Крапивна, Росія - 1979) - український вчений в галузі радіотехніки. Під його керівництвом створено першу в Україні радіомовну станцію.
Розгорнути
Народився Григорій Гельфандбейн
(1908, м. Херсон - 1993) – український літературний критик, публіцист, дослідник української літератури та театру. Автор книги "Молода поезія", біографічних нарисів про українських артистів "Д. І. Антонович", "І. О. Мар’яненко".
Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, Як їх почує!.. Знать, од Бога І голос той, і ті слова Ідуть меж люди! . . . . . . . . (Тарас Шевченко)
Розгорнути