chrome firefox opera safari iexplorer

Горлівський музей мініатюрної книги ім. В.О. Разумова

  • ул. Перемоги, 132-а,
    м. Горлівка,
    Донецька область,
    84638

  • (06242)2-21-17
Про музей:

Горлівський міський музей мініатюрної книги ім. В. А. Разумова відкритий у червні 2001 року. Музей створений на базі приватної колекції В.А. Разумова, що при житті він заповів у дарунок м. Горлівці. Колекція містить понад 7 000 екземплярів міні — (до 100 мм) і мікрокниг (до 10 мм), які видані в 59 країнах миру й викладені на 102 мовах. Це книги стародавні, найрідші, сучасні, виготовлені як у видавництвах і друкарнях, так і ручним способом. Україна не має музею, подібному до горлівського за тематикою та характером експонатів.
У музеї є друковані стародавні мініатюрні книги ХVІІІ-XIX ст. (Ф. Петрарка — 1820 р., Гораций «Обране» — 1824 р., дитяча енциклопедія — 1897—1900 р.г.) та рукописні молитовники, яким понад 300 років.

Народні вмільці з України перевершили вмільців з Німеччини. Борис Компанієць (Крим) виготовив мікрокнигу розміром 3 х 1 мм, у якій написаний вірш С. Єсеніна “За віконцем місяць...”, М. Маслюк (Жмеринка) виготовив книгу-порошину, що в 60 разів менше макового зерна, у ній — 2 вірші О.С. Пушкіна: “Заздоровний кубок”, “Адели”. Ці мікрокниги також перебувають у Горлівському музеї.
Вражає зовнішнє оформлення мініатюрних книг. Їхні плетіння зроблені з різноманітних матеріалів: оксамит, шовк, натуральна шкіра, метал, дерево, перламутр, прикрашені металевими застібками; обрізи стародавніх книг позолочені. Мініатюрні книги відрізняє висока поліграфічна майстерність. 

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути