chrome firefox opera safari iexplorer

Кіровоградський міський музей музичної культури імені К.Шимановського

  • м. Кіровоград,
    вул. Дзержинського 65
  • 0522246251
  • 9.00 – 16.00, вихідні: субота, неділя.
  • 1 грн. Безкоштовне відвідування: у святкові дні та дні відкриття виставок
Про музей:

Кароль Шимановський (1882 – 1937) – видатний польський композитор першої половини ХХ ст., творець нового національного стилю у польській музиці. Народився у селі Тимошівка Чигиринського повіту Олександрівської волості Київської губернії. Нині це Каменський район Черкаської області. Тривалий час (1898—1919рр.) родина Шимановських мешкала у Єлисаветграді (нині Кіровоград) у власному будинку по вул. Безпоповській 42 (зараз вулиця Гоголя).

14 серпня 1991 року на базі кімнати-музею при музичному училищі було відкрито Кіровоградський міський музей музичної культури ім. К. Шимановського. На сьогоднішній день музей знаходиться у меморіальному будинку відомого українського композитора – Ю.С. Мейтуса. В основу музейної збірки покладені матеріали з кімнати-музею Кароля Шимановського при Кіровоградському музичному училищі.

Фонди музею налічують близько 7 тисяч предметів, серед яких матеріали про видатних діячів музичної культури краю, таких як: композитори К. Шимановський, Ю. Мейтус, диригент К.Еліасберг, піаніст Г. Нейгауз, скрипаль В. Гольдфельд, музикознавець Г.Поляновський, диригент і композитор Ф. Блуменфельд, та ін. Тут: архівні документи, предмети побуту, живопис, листування відомих композиторів, фото- та фоно- носії, тощо. У музеї діють дві стаціонарні виставки: «Життєвий шлях композитора Кароля Шимановського» та «Видатні діячі музичної культури Кіровоградщини».

Наукова діяльність музею здійснюється за трьома основними напрямками: дослідження життєвого та творчого шляху К.Шимановського; дослідження творчості видатних діячів музичної культури Кіровоградщини; дослідження музичного фольклору регіону. Науковці ведуть активну науково-дослідницьку, експозиційно-виставочну, пошукову роботу, проводять зустрічі з відомими музикантами, музичні вечори, концерти спрямовані на популяризацію української та європейської класичної музики, поширення знань з історії музичної культури рідного краю.

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі