chrome firefox opera safari iexplorer

Лохвицький краєзнавчий музей ім. Г.С.Сковороди

  • 37200, Полтавська область, м. Лохвиця, вул. Шевченка, 48
  • 0 (256) 3-11-58
  • понеділок-субота з 8 до 17 год. Перерва з 12 до 13 год
  • для дорослих – 2 грн., для студентів, учнів, пенсіонерів – 1 грн.
Варто побачити: бойове спорядження воїна часів монголо-татарської навали, мушкет (вогнепальна зброя, яка у XVI-XVII ст. була на озброєнні козаків), рояль з Лохвицького народного Будинку, на якому в 1919 році грав відомий композитор І.О.Дунаєвський, надгробний пам’ятник з могили поміщика Галагана (скульптор І.П.Мартос) та ін.
Про музей:

Лохвицький краєзнавчий музей ім. Г.С.Сковороди заснований у 1919 році як археологічний за ініціативою голови Лохвицького повітвиконкому Луценка Степана Кузьмича на базі колекцій Лохвицького реального училища, з 1920 року діяв як історико-краєзнавчий. 

У 1922 році з нагоди 200-річчя від дня народження земляка, видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа і поета Г.С.Сковороди музею присвоєно його ім’я.

Експонати музею розміщені у дев’яти залах і розповідають про історію та сьогодення краю, знайомлять з природними багатствами. Серед них – колекції козацької зброї, археологічних знахідок, церковних речей, декоративно-ужиткового мистецтва, зброї періоду Великої Вітчизняної війни.

Відвідувачі ознайомляться з матеріалами, про життя і творчість видатних земляків: письменників Г.С.Сковороди, А.Ю.Тесленка, О.Ф.Коломійця; композитора І.О.Дунаєвського; засновника і керівника хорової капели „Думка” Н.Ф.Городовенка; винахідників В.Д.Охотникова та М.С.Кісенка; скульпторів В.П.Молодченка та Г.Л.Пивоварова, художника П.В.Симонова; діячів науки О.О.Пащенка, Д.В.Попова, І.Ф.Прокопенка та інших. 

Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове є філією Лохвицького краєзнавчого музею ім. Г.С.Сковороди.

22 червня

Інші дати
Народився Микола Дремлюга
(1917, Росія - 1998) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Вперше вивів бандуру на концертну естраду як сольний інструмент, автор першого в історії української музики концерту для бандури та симфонічного оркестру.  
Гарно твоя кобза грає, Любий мій земляче: Вона голосно співає, Голосно і плаче. І сопілкою голосить, Бурею лютує, І чогось у бога просить, І чогось сумує. Ні, не люди тебе вчили: Мабудь, сама доля, Степ, та небо, та могили Та широка воля! (Олександр Афанасьєв-Чужбинський)
Розгорнути
Народився Микола Холодний
(1882, Росія – 1953) – український ботанік, фізіолог, мікробіолог. Засновник вітчизняної школи фізіології рослин. Інститут ботаніки НАН України носить ім»я М.Холодного.
Розгорнути
Народився Болеслав Яворський
(1877, м. Харків - 1942) – український композитор, музикознавець, піаніст. Створив теорію ладового ритму (слухового тяжіння).  
Розгорнути