chrome firefox opera safari iexplorer

Лохвицький краєзнавчий музей ім. Г.С.Сковороди

  • 37200, Полтавська область, м. Лохвиця, вул. Шевченка, 48
  • 0 (256) 3-11-58
  • понеділок-субота з 8 до 17 год. Перерва з 12 до 13 год
  • для дорослих – 2 грн., для студентів, учнів, пенсіонерів – 1 грн.
Варто побачити: бойове спорядження воїна часів монголо-татарської навали, мушкет (вогнепальна зброя, яка у XVI-XVII ст. була на озброєнні козаків), рояль з Лохвицького народного Будинку, на якому в 1919 році грав відомий композитор І.О.Дунаєвський, надгробний пам’ятник з могили поміщика Галагана (скульптор І.П.Мартос) та ін.
Про музей:

Лохвицький краєзнавчий музей ім. Г.С.Сковороди заснований у 1919 році як археологічний за ініціативою голови Лохвицького повітвиконкому Луценка Степана Кузьмича на базі колекцій Лохвицького реального училища, з 1920 року діяв як історико-краєзнавчий. 

У 1922 році з нагоди 200-річчя від дня народження земляка, видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа і поета Г.С.Сковороди музею присвоєно його ім’я.

Експонати музею розміщені у дев’яти залах і розповідають про історію та сьогодення краю, знайомлять з природними багатствами. Серед них – колекції козацької зброї, археологічних знахідок, церковних речей, декоративно-ужиткового мистецтва, зброї періоду Великої Вітчизняної війни.

Відвідувачі ознайомляться з матеріалами, про життя і творчість видатних земляків: письменників Г.С.Сковороди, А.Ю.Тесленка, О.Ф.Коломійця; композитора І.О.Дунаєвського; засновника і керівника хорової капели „Думка” Н.Ф.Городовенка; винахідників В.Д.Охотникова та М.С.Кісенка; скульпторів В.П.Молодченка та Г.Л.Пивоварова, художника П.В.Симонова; діячів науки О.О.Пащенка, Д.В.Попова, І.Ф.Прокопенка та інших. 

Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове є філією Лохвицького краєзнавчого музею ім. Г.С.Сковороди.

12 липня

Інші дати
Народився Петро Тронько
(1915, с.Заброди Харківської обл. - 2011) - історик, академік, державний діяч. Сприяв створенню Музею народної архітектури та побуту в Пирогові, відновленню Золотих воріт, Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів у Києві; керував роботою над створенням 26-томної "Історії міст і сіл Української РСР".
Розгорнути
День Святих апостолів Петра і Павла
«Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз. Коли на Петра сльота, влітку буде багато болота». (Народні прикмети)
Розгорнути
Народився Антін Синявський
1866, м.Біла Церква - 1951) – український  політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог. Автор праць «Економічний район та економічний ландшафт», «Близький Схід і Україна» та ін.  
Розгорнути
Народився Олександр Мельников
(1889 , м. Мезень, Росія - 1958) - український хірург і онколог, займався лікуванням захворювань черевної порожнини, газової інфекції тощо.
Розгорнути