chrome firefox opera safari iexplorer

Міський музей бойової слави на р.Міус

  • 94500, м. Крсний Луч, п/в Вахрушево, № 3
  • (06432) 7-16-28
  • щодня, крім понеділка з 9.00-17.00
  • Безкоштовне відвідування: третій четвер місяця
Про музей:

По правому високому й стрімчастому берегу ріки Міус фашисти проклали багаторядні траншеї з дотами, дзотами, мінними полями. Ця глибоко ешелонована лінія оборони називалося « Міус-Фронт» і створювалася протягом двох років.

Фюрер збирався провести тут «новий державний кордон Німеччини». Її обороняло 20 дивізій — 540 тис. чоловік особового складу, 5,4 тис. гармат і мінометів, до 900 танків і штурмових знарядь, близько 1,1 тис. літаків. З Курського фронту німці перекинули елітні танкові дивізії СС «Мертва голова» і «Райх». Командував обороною генерал-фельдмаршал Манштейн.

Прорив німецької оборони здійснювався силами Південного й Південно-Західного фронтів 13-18 серпня 1943 р. Про напругу боїв за Савур-Могилу може свідчити той факт, що на дільницю прориву тільки одного 1177 стрілецького полку німці кинули 30 танків.

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути