chrome firefox opera safari iexplorer

«Музей бурштину» Рівненського обласного краєзнавчого музею

  • 33028, м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 17
  • (0362) 26-14-54
  • 10:00-18.00. Вихідний- понеділок, субота.

  • для дорослих - 10 грн; для студентів та школярів – 5 грн. Екскурсійне обслуговування: для дорослих - 40 грн, студентів - 30грн, школярів - 25 грн.
Варто побачити: представлено ювелірні вироби та картини, унікальні злитки бурштину, знайдені на Рівненщині, а також одяг та взуття, прикрашені цим каменем.
Про музей:

Сорок мільйонів років тому в районі Рівненського Полісся росли хвойні дерева, смолу котрих сьогодні викопують як бурштин(«горючий камінь належить до напівдрагоцінних мінералів та є одним з найбільших скарбів рівненського краю.

1 вересня 2010 року в м. Рівне відкрився Музей бурштину.

Серед його експонатів – різноманітні шматки бурштину, знайдені у різний час на території Рівненщини та ювелірні вироби з цього каменю. Експонати розповідають не тільки про історію добування бурштину у краї, але й про єдине і Україні підприємництво, що займається його переробкою.

Зокрема, тут експонується найдавніший бурштиновий виріб України, якому приблизно 2,5 тисячі років. Це диск- амулет, знайдений на території Дубенського району, який свідчить про те, що наші предки вже тоді вміли обробляти бурштин і використовувати його як талісман та амулети.

Ще однією окрасою музею вважаються камені, у яких закристалізовані комахи. Ці камені мають не лише науковців, але й колекціонерів.

Представлені у музеї і різні бурштинові породи, деяким з яких уже по 40 мільйонів років. Один шматок такої породи, наприклад, дає різні відтінки одного зеленого кольору.

21 серпня

Інші дати
21 серпня відзначають:
  • Міжнародний день пам’яті і поминання жертв тероризму.
Розгорнути
Омелян Железняк
1909 - український художник-кераміст; заслужений майстер народної творчості УРСР. Створював декоративний керамічний посуд; статуетки та жанрові композиції з народного життя («Гонта з синами», «Козак Мамай», «Прощання з козаком»); скульптурні ілюстрації до творів Т. Шевченка («Мені тринадцятий минало»), М. Гоголя («Козак Вакула верхи на чорті») тощо.
Розгорнути
Народився Володимир Гадзінський
(1888, м.Краків, Польща – 1932) - український письменник, критик. Автор поем «УРСР», «Айнштайн», «Земля», «Заклик Червоного Ренесансу», «Розум», фантастичної повісті «Кінець».
Квадратний біль. Крутий округ жалоби. Прощавай же! Поети, наче совість, мруть, а білий світ - він тільки майже і світ, і білий. (Василь Стус)
Розгорнути