chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Героя Радянського Василя Порика

  • : 22000, Вінницька обл., Хмельницький р-н, с. Порик
  • (238)2-52-20
  • щоденно з 1000-1800, вихідний –понеділок.
Про музей:

В селі Порик знаходиться музей Героя Радянського Союзу та національного Героя Франції Василя Васильовича Порика у приміщенні Будинку культури.

Музей був створений в жовтні 1972 року ініціативною групою, до якої входили представники обласного краєзнавчого музею, правління і парторганізація місцевого колгоспу «Україна», сільської Ради і школи.
До липня 1978 року музей працював на громадських засадах.

В липні 1978 року музей отримав статус державного. З грудня 1993 року він в підпорядкуванні Хмільницького районного відділу культури.

Основний фонд складає більше тисячі, науково-допоміжний фонд – 1320.
В музеї є експонати, що розповідають про національного Героя Польщі В.Тушевського, який народився в селі Порик .

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути