chrome firefox opera safari iexplorer

Музей хліба

  • м. Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
  • щодня з 9.00 до 17.00
Про музей:

Музей хліба відкритий у 1984 р. У п’ятнадцяти тематичних розділах музею в історико-хронологічній послідовності розкриті основні етапи розвитку та технологічні процеси хліборобства і хлібопекарства від підготовчих до заключних; відслідковується послідовність хліборобських робіт річного циклу селянської родини; висвітлюється різноманітність хліборобських і хлібопекарських традицій; відтворено побутові умови життєдіяльності хліборобської родини ХІХ століття; аналізуються впливи політичних подій і явищ на розвиток хліборобства; пропагуються досягнення агрономічної, селекційної, пекарської наук.

Музейний комплекс займає територію близько3 га. До його складу входять: павільйон експозиційною площею 600 кв. м., хата хлібороба (с. Кунцево Новосанжарського р-ну Полтавської обл.), три комори для зберігання запасів зерна (с. Яхники і с. Вишневе Лохвицького р-ну Полтавської обл., Подільський р-н м. Києва), вітряний млин (с. Мірча Бородянського р-ну Київської обл.), майстерня з виготовлення жорнових каменів та відкритий майданчик, де експонується сільськогосподарська техніка кін. ХІХ – ХХ ст.ст. У згаданих будівлях та на майданчику розміщені частини загальної експозиції Музею хліба відповідно до профілю та призначення споруди.

Експозицію музею представляють близько 3 тис. експонатів: знаряддя праці хліборобства та хлібопекарства, зразки зернових культур, оригінали і муляжі пекарських виробів, різнопрофільні документи, фотоматеріали, твори народного та професійного мистецтва на хліборобську тематику.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути