chrome firefox opera safari iexplorer

Музей у Пирогові запрошує киян та гостей на «Свято хліба»

02 жовтня 2012 о 10:43

Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує  киян та гостей міста на «Свято хліб» яке відбудеться  6-7 жовтня  2012р. з 12.00 до 16.00 години  на «Співочому полі» у Пирогові, повідомили УНН у прес-службі КМДА.

«Хліб здавна вважався символом святості, символом радості, щастя, здоров' я та багатства. Із хлібом зустрічали новонароджене дитя, з хлібом вітали і породіллю. Пізніше з хлібом виряджали дитя до Христа, а коли підросте, то з хлібом виряджали й до школи. З хлібом одружували молодих, хлібом благословляли батьки дітей до шлюбу», — йдеться у повдіомленні.

У програмі свята:на сцені «Співочого поля» Вас чекає презентація української обрядової випічки від учасників свята. На святі виступатимуть кращі аматорські фольклорні колективи з Київщини, Кіровоградщини, Вінниччини та інші, у виконанні яких будуть виконані різні обрядові пісні та дійства із залученням  хліба.

Ви зможете взяти участь у різноманітних дегустація хлібобулочни х виробів, тематичних забавах для дорослих та дітей.

Крім того на Співочому полі буде організовано виставку-продаж хліба, обрядової випічки та різних хлібобулочних виробів. На святі можна буде придбати різноманітні предмети обрядової культури (форми для випічки, кераміку,обрядове гаптування).

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути