chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Лесі Українки

  • 10014, м.Новоград-Волинський, вул. Соборності, 76/2.
  • (0412) 47-49-22
  • щодня, крім понеділка і неділі, з 10.00 до 18.00
Про музей:

У  хатині в Звягелі ( сучасне місто Новоград-Волинський)  над Случчю 25 лютого 1871 року народилася Лариса Косач – одна із найяскравіших зірок  нашої поезії. Саме містечко оповите історією: згадують його і в Іпатіївських літописах, і Шевченко у повісті “Варнак”. А для  історії- батьківщина Лесі Українки.

У п’яти кімнатах меморіального будинку експонуються документи, картини, фотознімки, меблі, багато особистих речей родини та її оточення, що відтворюють атмосферу життя Косачів у Новограді-Волинському.В 1903 році була зроблена добудова до будиночка Косачів, яку зробив  винокур Вейкер. Зараз в цій кімнаті експозиція, яка висвітлює життєвий і творчий шлях  Лесі Українки.  Леся Українка прожила всього яскравих сорок два роки — життя повне мук і фізичних страждань.  Довгі роки вона боролася з туберкульозом, забуваючи свій  недуг у творчій праці, яка стала  змістом всього її життя.

2003 рік став ювілейним – виповнилося 40 років з часу відкриття домівки-колиски Лесі Українки. За цей час зроблено багато наукової роботи, зібрано 2000 експонатів основного фонду.

24 серпня

Інші дати
День незалежності України
«…продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення…, Верховна Рада Українcької Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави — України. Територія України є неподільною і недоторканою. Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України» (З Акту проголошення незалежності України).
Розгорнути
Народився Василь Щурат
(1871, с. Веслобоки Львівської обл. - 1948) - український літературознавець, фольклорист, поет, перекладач, академік. Автор збірок "Мої листи", "На трембіті", "Історичні пісні" та ін. Переклав оди Горація, "Слово о полку Ігоревім", "Пісню про Роланда" та ін.
Розгорнути
Народився Фотій Красицький
(1873, с. Зелена Діброва, Черкаська область – 1944)український художник, учень І.Рєпіна. Автор картини «Гість із Запоріжжя».
Розгорнути
Народився Віктор Глушков
(1923, Росія – 1982) – математик, кібернетик, видатний учений, один з піонерів вітчизняної кібернетики. Під його керівництвом була розроблена перша персональна електронно-обчислювальна машина  «МИР-1».
Розгорнути