chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Лесі Українки

  • 10014, м.Новоград-Волинський, вул. Соборності, 76/2.
  • (0412) 47-49-22
  • щодня, крім понеділка і неділі, з 10.00 до 18.00
Про музей:

У  хатині в Звягелі ( сучасне місто Новоград-Волинський)  над Случчю 25 лютого 1871 року народилася Лариса Косач – одна із найяскравіших зірок  нашої поезії. Саме містечко оповите історією: згадують його і в Іпатіївських літописах, і Шевченко у повісті “Варнак”. А для  історії- батьківщина Лесі Українки.

У п’яти кімнатах меморіального будинку експонуються документи, картини, фотознімки, меблі, багато особистих речей родини та її оточення, що відтворюють атмосферу життя Косачів у Новограді-Волинському.В 1903 році була зроблена добудова до будиночка Косачів, яку зробив  винокур Вейкер. Зараз в цій кімнаті експозиція, яка висвітлює життєвий і творчий шлях  Лесі Українки.  Леся Українка прожила всього яскравих сорок два роки — життя повне мук і фізичних страждань.  Довгі роки вона боролася з туберкульозом, забуваючи свій  недуг у творчій праці, яка стала  змістом всього її життя.

2003 рік став ювілейним – виповнилося 40 років з часу відкриття домівки-колиски Лесі Українки. За цей час зроблено багато наукової роботи, зібрано 2000 експонатів основного фонду.

12 квітня

Інші дати
Віра Жук
1928 –  український історик, краєзнавець (понад 800 наукових робіт: «Із сивої давнини. Нариси з історії України та Полтавщини (VII ст. до н. е. – XVI ст. н. е.)», «Новий погляд на історію Полтавщини й України (За давньобулгарськими літописами)» та ін.
Розгорнути
Народився Василь Седляр
(1899, с. Жоржівка Полтавської обл. - 1937) - український художник-авангардист (монументальні розписи, портрети, ілюстрації до "Кобзаря" Т. Шевченка та ін.).
Розгорнути