chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Лесі Українки

  • 10014, м.Новоград-Волинський, вул. Соборності, 76/2.
  • (0412) 47-49-22
  • щодня, крім понеділка і неділі, з 10.00 до 18.00
Про музей:

У  хатині в Звягелі ( сучасне місто Новоград-Волинський)  над Случчю 25 лютого 1871 року народилася Лариса Косач – одна із найяскравіших зірок  нашої поезії. Саме містечко оповите історією: згадують його і в Іпатіївських літописах, і Шевченко у повісті “Варнак”. А для  історії- батьківщина Лесі Українки.

У п’яти кімнатах меморіального будинку експонуються документи, картини, фотознімки, меблі, багато особистих речей родини та її оточення, що відтворюють атмосферу життя Косачів у Новограді-Волинському.В 1903 році була зроблена добудова до будиночка Косачів, яку зробив  винокур Вейкер. Зараз в цій кімнаті експозиція, яка висвітлює життєвий і творчий шлях  Лесі Українки.  Леся Українка прожила всього яскравих сорок два роки — життя повне мук і фізичних страждань.  Довгі роки вона боролася з туберкульозом, забуваючи свій  недуг у творчій праці, яка стала  змістом всього її життя.

2003 рік став ювілейним – виповнилося 40 років з часу відкриття домівки-колиски Лесі Українки. За цей час зроблено багато наукової роботи, зібрано 2000 експонатів основного фонду.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути