chrome firefox opera safari iexplorer

Новоайдарський районний краєзнавчий музей

  • 349560, смт. Новоайдар, вул. Пролетарська, 14
  • (0645) 9-11-06, 9-15-33
  • щодня, крім суботи і неділі з 9.00-17.00
Про музей:

В районному краєзнавчому музеї зібрана унікальна колекція одягу „Народний костюм Новоайдарщини кін.ХІХ – поч. ХХ ст”, яка експонувалася в Луганському обласному художньому музеї та інших музеях області.

Протягом року фонди музею поповнилися на 70 музейних експонатів (тканини, костюми, предмети домашнього вжитку, знаряддя праці та інше), проведено 16 виставок різної тематики.

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути