chrome firefox opera safari iexplorer

Новоайдарський районний краєзнавчий музей

  • 349560, смт. Новоайдар, вул. Пролетарська, 14
  • (0645) 9-11-06, 9-15-33
  • щодня, крім суботи і неділі з 9.00-17.00
Про музей:

В районному краєзнавчому музеї зібрана унікальна колекція одягу „Народний костюм Новоайдарщини кін.ХІХ – поч. ХХ ст”, яка експонувалася в Луганському обласному художньому музеї та інших музеях області.

Протягом року фонди музею поповнилися на 70 музейних експонатів (тканини, костюми, предмети домашнього вжитку, знаряддя праці та інше), проведено 16 виставок різної тематики.

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути