chrome firefox opera safari iexplorer

Уманський музей підпільної друкарні «Іскра»

  • 258900, м. Умань, вул. Ленінської газети «Іскра», 128
Про музей:

Уманський музей підпільної друкарні «Іскра» надає можливість відвідувачам ознайомитися з історією створення та розвитку діяльності видавництва та друкарні.

Серед експонатів — фотографія однієї з газет в Кишиневі (Молдова) і макет іншої, відомої російським революціонерам під назвою «Ніна», в Баку
(Азербайджан). Тут же — матриця одного з номерів «Іскри», що перенаправлена до Росії з Женеви, і поличка з «секретом» для таємного зберігання газети в сім'ї Ульянових.

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути