chrome firefox opera safari iexplorer

Втретє за останні місяці захоплюють територію Стрітенської церкви

23 липня 2012 о 15:24

Історичний фундамент Стрітенської церкви на розі вул. Стрітенської та Великої Житомирської зараз засипають невідомі служби.

Про це повідомили парафіяни церкви Стрітення Господнього голову комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

«Це вже не перша спроба захоплення території, де відбудовується пам’ятка Київської Русі – Стрітенська церква. Кілька місяців тому невідомі зламали паркан, спробували засипати виритий для будівництва котлован. Згодом вночі невідомі зламали і вивезли половину паркану, яким обгороджена територія, де відбудовується храм. На нашу вимогу паркан хоч і не належним чином, але поновили, проте кримінальну справу проти руйнівників муніципального майна так і не відкрили. А спроби захопити територію продовжуються», — заявив О. Бригинець.

Депутат зауважив, що поки комунальні служби знаходять пояснення чому відновлювальні роботи не ведуться, різноманітні служби і структури регулярно під різними приводами намагаються захопити територію пам’ятки.

«Хоча кожного разу причини й виконавець різні простежується чиясь основна мета: не допустити поновлення храму», — наголосив О. Бригинець.

О. Бригинець знову звернувся до голови КМДА О. Попова з проханням вжити відповідних заходів направлених на збереження історичної території храму, адже спроби її захоплення носять системний характер.

Нагадаємо, церква Стрітення Господнього — єдиний храм, закладений в часи Київської Русі, який ще може бути відбудований в Києві, і на відновлення якого рішенням Київради передбачено кошти. Була побудована князем Ярославом Мудрим, кілька разів перебудовувалася, доки її не знищили більшовики у 1934 році. Офіційною причиною знесення церкви називають плани тодішньої влади реконструювати площу.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути