chrome firefox opera safari iexplorer

До керівництва заповідників треба повернути справжніх музейників, не заробітчан, яких по-сучасному називають менеджерами

07 листопада 2012 о 12:23

Виступаючи на всеукраїнському історико-культурологічному форумі «Сікорські читання» Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зазначив, що Михайло Сікорський – це поодинокий чоловік, який своєю сподвижницькою роботою показав, як можна зберегти українську історію, традиції та культуру. Саме за його ініціативи фактично за 50 років було створено ціле музейне містечко, яке складалося майже з 30 музеїв.

Натомість, нагадав М. Томенко, коли Сікорський прибув  у Переяслав-Хмельницький у 1951 році в тамтешньому краєзнавчому музеї було лише 32 експонати.

«Згадуючи, пошановуючи та аналізуючи діяльність Михайла Сікорського сьогодні треба сказати, що  музейною справою повинні займатися не лише професіонали  й патріоти, а й її сподвижники», — зазначив Микола Томенко.

За словами Віце-спікера, справжньою трагедією є те, що відбувається сьогодні, коли Міністерством культури проголошений новий підхід до управління музеями та заповідниками і їх очолюють менеджери. Це чітко видно на прикладі  Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», в якому керують так звані менеджери.

«Це може призвести до того, що такі заповідники можуть перетворитися із території духовності на місце для гулянок чиновників, де з часом зникатимуть цінні експонати, а унікальні музеї передаватимуться конфесіям», — наголосив він.

Микола Томенко нагадав, що вже є приклад конфлікту між церквою і національними заповідниками, коли церковні приміщення, які збережені державою, і є складовою національного заповідника хоче відібрати церква. На думку Томенка, тут повинен бути  пріоритет національного заповідника, а не  місцевого священика, який визначає свої правила поведінки.

Підсумовуючи, Віце-спікер заявив, що сьогодні до керівництва музеїв мусять повернутися людей, які ними живуть, а не заробітчани на музеях, яких по-сучасному називають менеджерами.

Розділи: Суспільство

24 червня

Інші дати
Василь Будник
1913 - український учений у галузі ракетобудування та космічної техніки. Розробник перших балістичних ракет, один із засновників конструкторського бюро «Південне». Герой Соціалістичної Праці. Академік НАН України.
Розгорнути
Іван Стешенко
1873-український літературознавець,письменник.
Розгорнути
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути