chrome firefox opera safari iexplorer

Звіт про витрати бюджетних коштів на Євро відбудеться за будь-яких обставин

12 червня 2012 о 11:01

Звітування про використання бюджетних коштів, використаних на підготовку до ЄВРО-2012, особливо коли мова йде про кошти, які були використані без тендерних закупівель, відбудеться за будь-яких обставин.

Про це заявив Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, повідомляє його прес-служба.

Микола Томенко нагадав, що, коли уряд переконував парламент в необхідності дозволити на короткий період проводити державні закупівлі для ЄВРО без тендеру, відповідне рішення було ухвалене за умови, що Уряд кожні півроку інформуватиме народних депутатів про використання цих коштів.

«Більшість парламенту попросила піти на такий безпрецедентний крок з використання державних фінансів з гарантією, що уряд буде систематично звітувати перед парламентом та інформувати українське суспільство як і куди йдуть ці кошти», — наголосив Віце-спікер.

«Натомість, додав він, — не дивлячись на неодноразові вимоги опозиції, уряд та парламентська більшість відмовляється прозвітувати у Верховній Раді».

Микола Томенко також зауважив, що «спроба перевести дискусію в те, що і попередній уряд неефективно використовував кошти, м’яко кажучи, не продуктивна». Він зазначив, що за останні 5 років (з моменту прийняття рішення про проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу), окрім нинішнього, працювали ще два уряди: уряд В.Януковича і уряд Ю.Тимошенко.

Більше того, М.Томенко нагадав, що в часи уряду Ю.Тимошенко він був одним із ініціаторів створення спеціальної слідчої комісії, яку очолили представники опозиції, по перевірці використання коштів на реконструкцію НСК «Олімпійський» та загалом на ЄВРО. Він додав, що дана комісія діяла протягом року (з травня 2009 по травень 2010) і завдяки спільній позиції і більшості, і опозиції в Парламенті здійснювався контроль за використанням коштів.

За словами М.Томенка, тоді спільними зусиллями вдалося переконати владу, що кошторис витрат на НСК «Олімпійський» повинен складати не більше як 3 мільярди гривень, а спортивні об’єкти, розміщені біля стадіону, не заважатимуть проведенню Чемпіонату і їх необхідно зберегти. На жаль, додав він, в період діяльності нинішнього уряду і кошторис витрат на НСК зріс в геометричній прогресії, і, всупереч чинному законодавству, знесені всі спортивні об’єкти навколо НСК «Олімпійський».

Микола Томенко також відмітив, що не бачить жодних проблем сьогоднішньому уряду та правоохоронним органам перевірити як використовувалися кошти на ЄВРО в період президента В.Ющенка та Прем’єр-міністра Ю.Тимошенко, оскільки «більшість чиновників, що тоді опікувалися проблемами ЄВРО, сьогодні працюють в команді В.Януковича».

«Якщо є бажання перевірити весь п’ятирічний період, починаючи з діяльності уряду В.Януковича, уряду Ю.Тимошенко та, звісна річ, останнього періоду, коли кошти на ЄВРО розподілялися без тендерних закупівель, – це добре і правильно», — наголосив М.Томенко.

Микола Томенко також звернув увагу на те, що вже сьогодні в засобах масової інформації експерти говорять про необхідність розшифрувати фінансування за бюджетні кошти таких унікальних та фантастично дорогих об’єктів, як НСК «Олімпійський», донецький аеропорт з VIP-терміналом, вертолітний комплекс у Каневі, а також витрати із бюджету на рекламну кампанію за кордоном та всередині країни і багато іншого.

Підсумовуючи, Микола Томенко наголосив, що «опозиція виходить з того, що ЄВРО — надзвичайно важлива і відповідальна подія для України та українського народу, тому, звісна річ, ініціювання звіту та перевірки треба робити по його завершенню». «І тоді жодні політичні чи істеричні аргументи чиновників не стануть пересторогою перед інформуванням громадськості», — підкреслив він.

Стосовно судів, які потрібно залучити у цю справу, Микола Томенко сказав, що «суди будуть, але перед тим, як передати справу про розкрадання бюджетних коштів до суду, треба, щоб відповідно відбувся звіт у Верховній Раді, пройшла перевірка Державної фінансової інспекції та Рахункової палати, провела своє розслідування Генеральна прокуратура, а тоді вже, очевидно, справа дійде до судів».

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути