chrome firefox opera safari iexplorer

Міністерство Колеснікова до Євро-2012 безконтрольно витратило 19 млрд євро

01 лютого 2013 о 16:04

Нацагентство з питань Євро-2012 в 2011—2012 роках погодило 304 закупівлі, проведених за неконкурентною процедурою «в одного учасника», на загальну суму 18,8 млрд грн. При цьому державні кошти здебільшого використовувались непрозоро, неефективно та безконтрольно.

Про це повідомила Рахункова палата у звіті про стан державних закупівель. Витяг з цього звіту було надано у відповідь на запит народного депутата Павла Петренка («Батьківщина»), пишуть «Наші гроші».

У 2011 році Нацагентство погодило 230 закупівель на 14557,7 млн грн. У першому півріччі 2012 року – 74 закупівлі на 4297,2 млн грн та 590 тис. євро.

«Встановлено, що по жодній погодженій Агентством процедурі застосування закупівлі в одного учасника, всупереч статті 5-1 Закону України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні», не було надано належного обґрунтування та вивчення ситуації на ринку», – вказує Рахункова палата.

«Агентство не вивчало питань вибору замовниками процедури застосування закупівлі в одного учасника, відбору учасників закупівель, встановлення сум договорів цих закупівель і наявності належного обґрунтування», – повідомили в Рахунковій палаті.

Рахункова палата підконтрольна Верховній Раді, на відміну від Держфінінспекції, яка контролюється Кабінетом Міністрів.

Нацагентство з питань Євро-2012 входило в сферу управління віце-прем’єра Бориса Колеснікова, який після парламентських виборів став народним депутатом від Партії регіонів і був звільнений з уряду.

Проводити закупівлі в рамках підготовки до Євро-2012 без проведення конкурентних процедур дозволив уряд Юлії Тимошенко в 2009 році. В 2010 році уряд Миколи Азарова домігся рішення парламенту закону, яким було на рівні закону закріплено право не проводити «єврофутбольні» тендери.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути