chrome firefox opera safari iexplorer

Українські «кіборги» потрапили на першу шпальту Los Angeles Times

30 жовтня 2014 о 10:42

Кореспондент газети «Los Angeles Times» Сергій Лойко провів чотири дні в компанії українських десантників і добровольців з «Правого сектору» в обложеному донецькому аеропорту. Його стаття з галереєю його власних фотографій вийшла цього вівторка, 28 жовтня, на першій сторінці Los Angeles Times, повідомляє радіостанція «Эхо Москвы».

Сергій поділився деякими фотографіями зі свого портфоліо, присвяченого безперервним бойовим діям на летовищі.

Оборону в аеропорту Донецька спочатку тримали 3-й полк спецназу, 79-та бригада десантників та 93-я механізована бригада. Пізніше до них приєдналися 73-я штурмова бригада спецоперацій ЗСУ, добровольчий батальйон «Дніпро-1», загони «Правого сектору» і ОУН, які обороняють сусідній населений пункт Піски.

Довідка

12 вересня бойовики почали масштабний штурм Донецького аеропорту. Українські військові відбили атаку, але обстріли з боку окупантів тривали.

Увечері 14 вересня активні бої поновилися.

15 вересня в РНБО повідомили, що бойовики вели вогонь по аеропорту в Донецьку цілий день.

17 вересня на заході Донецька, де розташоване летовище, знову лунали вибухи й автоматні черги.

Українським спецслужбам завдяки радіоперехопленню вдалося дізнатися, що терористи готуються застосувати хімічну зброю, щоб захопити летовище.

У районі аеропорту відзначається скупчення підрозділів регулярної армії РФ. Тут окупанти створюють ешелоновану систему ППО.

Зафіксовано перекидання кількох одиниць бойової авіації без розпізнавальних знаків ВПС Росії на прикордонні аеродроми на території РФ. Ці машини готуються до перекидання до Донецька у вигляді «ВПС Новоросії» у разі витіснення українських підрозділів з території летовища.

25 вересня українські бійці відбили одну з найсильніших атак терористів.

4 жовтня після відбиття чергового наступу російських найманців силами АТО було здійснено ротацію кадрів, поповнено запаси озброєння.

Джерело: newsru.ua
Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути