chrome firefox opera safari iexplorer

Українці створюють розумний нашийник для котів

18 березня 2016 о 16:30

Український стартап Moggie випустить розумний нашийник і мобільний додаток, які дозволять власникам стежити за здоров'ям своїх вихованців і в цілому краще їх розуміти.

Під свою розробку команда любителів котиків вже знайшла інвестиції у Швеції.

Нашийник збирає дані про активність тваринки у режимі 24/7 і передає цю інформацію власнику.

«Ми не просто говоримо, скільки кроків пройшов ваш кіт сьогодні, а за допомогою наших ветеринарів і алгоритму, який розуміє всі дії котів, переводимо ці дані в корисну інформацію і рекомендації», – пояснила СЕО стартапу Наталія Стоянович.

В основі нашийника – акселерометр. Нашийник буде зв'язуватися з додатком через Bluetooth, якщо поруч, і по Wi-Fi, якщо далеко. Таким чином власник зможе завжди отримувати свіжі дані.

«Наша мета зробити нашийник саме для котів. Тому важливу роль відіграє вага, розмір і сам алгоритм, який розпізнає активність котів. Ми співпрацюємо зі шведською компанією, яка використовує artificial intelligence в розробці алгоритмів і фокусується на пошуку взаємозалежностей і збігів/розбіжностей в поведінці кішок різних порід, віку і ваги», – розповіла Наталія.

Як пояснив співзасновник стартапу Антон Скиба, на ринку (переважно в Штатах) є кілька пристроїв для собак та загальні пристрої для домашніх тварин. Вони більше за розміром і вагою, до того ж алгоритм використовується один і той же як для сенбернара, так і для той-тер'єра, що може призводити до неточностей.

«Володарі котів часто скаржилися, що ці аксесуари незручні для їхніх улюбленців. Ми вирішили сфокусуватися саме на кішках», – розповів Антон, додавши, що команда не виключає, що в майбутньому випустить нашийник і для собак невеликого розміру.

Додаток буде доступний безкоштовно і може стане в нагоді власникам кішок навіть без ошийника, розповів співзасновник Moggie Юрій Ленц. У ньому будуть поради по догляду за твариною, корисна інформація та щось на зразок соціальної мережі кошатників з усього світу.

Однак персональним трекером воно зможе стати тільки в комплекті з хардверних частиною.

Зі своїм продуктом хлопцям вдалося потрапити в шведський акселератор The Springfield project, пройти інкубацію і залучити інвестиції в розмірі приблизно $70 тисяч з оцінкою $890 тисяч. Інвестиції пішли на розробку продукту. У планах — вихід на Kickstarter.

Команда закінчила роботу над електронною частиною нашийника і зараз працює над індустріальним дизайном. Додаток для iOS — в розробці, реліз заплановано на кінець весни.

У стартапі працюють шість чоловік — вихідці з AdPro, Fedoriv, ​​P&G. Крім інженерів і маркетологів, у Moggie є ветеринар з Іспанії і співробітник з Індії, інші члени команди – українці.

Частина команди працює з України, а частина – зі Швеції.

Раніше в ніші українських гаджетів для домашніх тварин безроздільно панував Petcube. У лютому 2016 року його команда залучила $2,6 млн венчурних інвестицій і потрапила в легендарний Y Combinator.

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути