chrome firefox opera safari iexplorer

Козацькі пісні Дніпропетровщини внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

01 грудня 2016 о 12:56

Міжурядовий комітет із охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вніс до переліку об'єктів світової культурної спадщини, яка потребує термінової охорони, українські козацькі пісні Дніпропетровщини.

Про це повідомляє DW.COM.

Козацькі пісні співають у громадах Дніпропетровщини для розваги та підтримання зв'язку з минулим. У них ідеться про трагедії війни та особисті відносини козаків, вказано на сайті unesco.org. 

У повідомленні ЮНЕСКО згадано три колективи, які продовжують традицію: «Криниця», «Богуславочка» та «Першоцвіт». До їхнього складу входять і чоловіки, і жінки.

Козацькі пісні Дніпропетровщини — традиція, що передається в родинах із покоління в покоління, однак доля пісень перебуває під загрозою через старіння населення та невелику кількість джерел, із яких молодь може отримати знання для продовження традицій козацької пісні, зазначили в ЮНЕСКО.

Окрім українських козацьких пісень, перелік об'єктів культурної спадщини, яка потребує охорони, поповнили Bisalhães - технологія виробництва чорної кераміки з Португалії та Ma'di bowl — традиції музики та танців із Уганди.

8 квітня

Інші дати
Борис Тенета (Гурій)
1903 – український поет, прозаїк.
Розгорнути
8 квітня відзначають:
  • День працівників військових комісаріатів.
  • Міжнародний день циган.
Розгорнути
Народився Дмитро Дорошенко
(1882, м. Вільнюс, Литва - 1951) — політичний діяч, історик, публіцист, літературознавець, бібліограф. Найвизначніша праця – двотомне видання «Нарис історії України».
«Я нічого не робив для чужих, в чужих інтересах, але завжди для своїх, а свої — всі були для мене цінні, поскільки, кожний по-свойому, мали в своїй діяльности на меті добро України» (Дмитро Дорошенко).
Розгорнути
Народився Михайло Коссак
(1874, с.Горішня Вигнанка Тернопільська область - 1938) – український композитор, диригент, музикознавець, музичний педагог. Один з організаторів запису українських народних пісень, творів Семена Гулака-Артемовського та Миколи Лисенка на платівки.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...