chrome firefox opera safari iexplorer

Софія та Лавра залишаються у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

19 листопада 2012 о 17:00

Софію Київську так Києво-Печерську Лавру не збираються виключати зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це під час прес-конференції сказав заступник директора Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури Віктор Вечерський, передає кореспондент УНН.

«Ці всі розмови щодо того, що Софію Київську і Лавру чи то записали, чи то збираються записати до „чорного списку“ ЮНЕСКО я чую стільки, скільки займаюсь цією справою. В жодному документі ви цього не знайдете. Бути вилученим зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО набагато складніше, ніж потрапити до цього списку», — зазначив В.Вечерський.

За його словами, будівництво, яке велося в буферній зоні поряд із заповідником Софія Київська, велося без погоджень з органами охорони культурної спадщини. Водночас, долю відповідного рішення має вирішувати Київрада.

Нагадаємо, на минулорічному з'їзді ЮНЕСКО в Петербурзі обговорювалося питання виключення територій Київської Печерської Лаври та Софії Київської зі списку охоронюваних пам'яток культури.

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути