chrome firefox opera safari iexplorer

Європейський суд розгляне справу щодо позбавлення Миколи Томенка мандату

07 березня 2017 о 12:29

«Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду справу щодо крадіжки мого мандату. Так, ЄСПЛ у листі від 23 лютого 2017 року поінформував мене про те, що Секретаріат Суду прийняв до розгляду мою справу за № 79340/16», — про це написав лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко у своєму блозі на «Обозревателе».

«Суд розгляне цю справу за першої можливості. Процедура розгляду на початковому етапі – письмова», — йдеться у листі ЄСПЛ.

М. Томенко нагадав, що 28 липня 2016 року Вищий адміністративний суд України виконав вказівку влади і відмовив йому у задоволенні позовних вимог щодо визнання неправомірними рішення ХІІ позачергового з’їзду партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» від 25 березня 2016 року «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Миколи Томенка».

Він також звернув увагу на текст моніторингової Резолюції ПАРЄ щодо України «Функціонування демократичних інститутів в Україні», яку ухвалили у Страсбурзі 25 січня цього року, і де йдеться про те, що «Асамблея висловлює занепокоєння у зв'язку з тим, що стаття 81 Конституції України допускає виключення члена парламенту, який зраджує своїй лояльності до партії чи фракції, від якої він був обраний. Це суперечить європейським стандартам і до цієї конституційної статті повинні бути внесені зміни в контексті триваючої конституційної реформи» (пункт 11 Резолюції).

«Тому сподіваюсь, що європейська судова система виправить ганебний прецедент, коли в Україні – країні, яка прагне бути в ЄС – не за злочини чи порушення законодавства, а за політичну позицію і переконання народного депутата позбавляють мандату», — підсумував Микола Томенко.

Розділи: Політика

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути