chrome firefox opera safari iexplorer

29 серпня: це цікаво знати

29 серпня 2019 о 00:06

Післяуспення прийшло – сонце на осінь пішло.

Народне прислів’я

29 серпня у народі називають Третім Горіховим (Хлібним) Спасом.

В Україні в цей день колись випікали з нового врожаю хліб, пиріжки, печиво, пригощали ними родичів і сусідів, освячували у церкві хліб та горіхи. А ще вірили, що якраз цього дня у вирій відлітають ластівки. І підмічали: якщо до цього дня відлітають журавлі – до ранньої зими.

За церковним календарем 29 серпня відзначають Післясвято Успіння та Перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа (убруса) Господа Ісуса Христа; а також вшановують мученика Діоміда, лікаря; мучеників 33-ох палестинських і преподобного Херимона Єгипетського.

Іменинники 29 серпня:

Демид.

29 серпня народились:

1868 – Людмила Старицька-Черняхівська – українська письменниця, драматург, перекладач, мемуарист, громадський діяч. Автор драматичних творів «Гетьман Петро Дорошенко», «Розбійник Кармелюк», «Іван Мазепа», мемуарів «Хвилини життя Лесі Українки», «Спогади про М.В.Лисенка».

«В наших обох родинах Старицьких і Косачів панував особливий літературний дух; тому, хто мав хоч іскру таланту, не писати тут було цілком неможливо. Тут завжди писали, розбирали твори, читали їх, видавали збірники і взагалі жили в осередку громадських і літературних інтересів». (Людмила Старицька-Черняхівська)

29 серпня відзначають:

  • День пам’яті захисників України.
  • Міжнародний день дій проти ядерних випробувань.

Події 29 серпня:

1619 – відбулась «Кам’янка Струмилова» – перша відома в історії постановка українських інтерлюдій.

1561 – у Пересопницькому монастирі Різдва Пресвятої Богородиці завершилася праця над присяжною книгою українців – Пересопницьким Євангелієм.

1698 – Петро І заборонив носити бороди й наказав вдягати європейський одяг.

1883 – американець Томас Ахерн продемонстрував свій винахід – першу у світі електроплиту.

1929 – німецький дирижабль «Граф Цепелін» повернувся з першої навколосвітньої подорожі.

1938 – в Радянському Союзі з’явилася заочна вища освіта.

1949 – СРСР провів перше вдале випробування атомної бомби в Семипалатинську.

1992 – відбулося перепоховання мощів патріарха Йосипа Сліпого у храмі Святого Юра у Львові.

1999 – у Донецьку відкрито прижиттєвий пам’ятник Сергію Бубці.

2001 – вченим вдалося знайти ген людського довголіття.

2014 – колону військ ЗСУ розстріляно під час виходу з міста Іловайськ. Цього року – п’ята річниця «Іловайського котла».

Чи знаєте ви, що:

У місті Борислав на Львівщині зібрано 54 реліквії, пов’язані з життям Ісуса Христа.

У храмі святої Анни є мощовик, в якому зібрані часточки мощей і реліквій, що безпосередньо пов’язані з життям Ісуса Христа та з життям Пресвятої Богоматері.

Унікальний мощовик складається з чотирьох частин. У першій частині знаходяться матеріальні речі, які належали Ісусу Христу чи з якими він контактував. Зокрема, тут є частинки – ясел, в які Діва Марія положила новонародженого Ісуса; Животворного хреста, на якому Син Божий був розіп’ятий; тернового вінця, що одягали на Його голову солдати; Туринської плащаниці, а ще – земля, просякнута фізичною кров’ю Спасителя.

У другій частині мощовика знаходяться мощі всіх дванадцяти Апостолів.

Третя частина присвячена Богородиці та її родині. Серед речей, зокрема, волосся Матері Божої, клаптик її ризи і клаптик її Покрову, тобто Хустини.

А у четвертій частині мощовика зберігаються мощі святих, які безпосередньо контактували з Ісусом під час його земного життя. Беручи до уваги цінність святинь, мощовик виносять до віруючих лише на великі релігійні свята для благословення.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...