chrome firefox opera safari iexplorer

Моя оцінка реформ Саакашвілі «за 1 тиждень»

02 серпня 2017 о 13:59
agropolit.com

До мене звернулися прихильники Михайла Саакашвілі підтримати і пропагувати їхній головний програмний документ «70 днів нової влади».
За звичкою, не характерною для нинішньої пафосної та піар-політики — як влади, так і опозиції,- вирішив проаналізувати цей план. Отож, команда «Руху нових сил» і її прихильники переконані, що після обрання НОВОГО ПАРЛАМЕНТУ за ПЕРШИЙ СЕСІЙНИЙ ТИЖДЕНЬ реально провести реформу політичної системи. А саме:
1. Ухвалення закону про імпічмент Президента.
2. Зміна закону про вибори.
3.Закон про заборону олігархам володіти каналами.
4.Зняття депутатської недоторканності запровадження процедури відкликання депутатів.
             

    МОЯ ОЦІНКА ЦІЄЇ РЕФОРМИ ЗА 1 СЕСІЙНИЙ ТИЖДЕНЬ

1.Щодо ухвалення закону про імпічмент

Для реалізації конституційно визначеної процедури імпічменту Президента НЕ ПОТРІБНО УХВАЛЮВАТИ СПЕЦІАЛЬНИЙ ЗАКОН ПРО ІМПІЧМЕНТ!
Вона вже чітко прописана в Главі 30 та, відповідно, у статтях 170 — 188 Закону України "Про регламент Верховної Ради ". Натомість, для практичної реалізації процедури імпічменту бракує іншого Закону — «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії», як визначає стаття 171 «Закону про Регламент». Такий законопроект зареєстровано ще 28.11.2014 року, але досі не розглянуто ВР.

2.Щодо зміни закону про вибори

Не зрозуміло який закон про вибори пропонується ухвалити за змістом. Водночас, згідно регламенту, навіть за умов скороченого розгляду змін закону про вибори, передбачено 7-денний термін для внесення поправок до 2 читання. Однак, такі принципові Законопроекти розглядаються по звичній процедурі, тобто в 14-денний термін — поправки, потім обговорення, Комітет і підготовлений висновок та порівняльна таблиця, завізована головою комітету, керівником секретаріату та керівниками юридичного і редакційного підрозділів Апарату ВР.
Тому самий екстренний формат ухвалення Закону — МІСЯЦЬ!
Але точно, НЕ 1 СЕСІЙНИЙ ТИЖДЕНЬ!

3.Щодо заборону володіти оліхархам каналами

Важко уявити появу Закону з терміном «ОЛІГАРХ» в його назві! Натомість, в діючому Законі «Про телебачення і радіомовлення» передбачено, що один суб`єкт господарювання може мати лише ОДНУ ліцензію на загальнонаціональне та регіональне телевізійне мовлення. Головна проблема у НЕ ВИКОНАННІ ЦІЄЇ НОРМИ. Влада зацікавлена неформально домовлятися з власниками ЗМІ про підтримку і ЗАБОРОНЯЄ при цьому НАЦРАДІ І АНТИМОНОПОЛЬНОМУ КОМІТЕТУ провести деолігархізація та демонополізацію ТВ-ринку країни. Отож, більше проблема не у відсутності Закону, а в неухильному його дотримуванні!

4.Щодо зняття депутатської недоторканності 

Тут йдеться про найбільш дилетантську й фантастичну ОБІЦЯНКУ — за 1 сесійний тиждень зняти депутатську недоторканність. Студентам, які вивчають базовий курс «Конституційне право» або «Політологія» відомо, що депутатська недоторканність гарантована 80 статтею КОНСТИТУЦІЇ! Тому, за найкращих умов, це можна зробити протягом ДВОХ ЧЕРГОВИХ СЕСІЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ! ЦЕ в середньому — всього ОДИН КАЛЕНДАРНИЙ РІК!!! Подібна історія з процедурою відкликання депутатів. Конституція передбачає лише можливість застосування імперативного мандату через ухвалення Закону, ЯКОГО ДОСІ НЕ МАЄ І ПРОТИ ЯКОГО РАДА ЄВРОПИ. Нові підстави відкликання ТРЕБА ТЕЖ ВИЗНАЧАТИ У КОНСТИТУЦІЇ. Термін я вже описував. А взагалі депутатську недоторканність може скасувати нинішній склад парламенту, якому залишилося ОДНЕ голосуванні за Законопроект 1760, який пройшов дві третини передбаченої Конституцією процедури.

Ось такий загальний аналіз ОБІЦЯНКИ команди Саакашвілі за один сесійний тиждень провести політичну реформу. Здивований тим, що при великій кількості відомих і професійних людей, які підтримують Саакашвілі з`явився такий ДИВНИЙ ПЛАН!

P.S. При подібному виконанні аналогічного завдання у моїх тестах студенти отримають не більше 60-66 балів ( виконання задовольняє мінімальним критеріям), по-народному — ТРІЙКА!

Аналіз подальших обіцянок у «70 днів нової влади» від Саакашвілі згодом...

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

 

Розділи: Політика

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути