chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Нинішня влада – це система безвідповідальних тимчасово виконуючих обов’язків

16 серпня 2017 о 17:00

В Україні сьогодні створили цілу систему безвідповідальності влади: більшість посад, де крутяться бюджетні гроші, очолюються тимчасово виконуючими обов’язки. А це означає, що ці люди найуспішніше можуть розкрадати кошти, нерухомість, землю чи майно, бо вони не несуть офіційної відповідальності.

Про це лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко заявив в інтрев’ю Politeka.online.

Коментуючи те, що в Україні роками не призначаються очільники державних органів і компаній, він зазначив, що це – свідома політика влади.

«Вже більше року парламент не може прийняти жодного кадрового рішення, оскільки фізично немає голосів для цього. 6 голів парламентських комітетів й одного голову комісії досі не призначено. Це вперше в історії парламенту, що третина голів комітетів є виконувачами обов’язків… Дивимось далі: в міністерство АПК призначається заступник, прем’єр пропонує якусь свою людину. Зараз жартують, що Мартинюка, в.о. міністра, десь на Вінниччині раніше називали Макс «Бакс». Фіскальною службою зараз керує теж чоловік з Вінниччини, який прославився тим, що ніби був керівником горіхової мафії. Далі: Державне агентство лісових ресурсів — виконувач обов’язків, Державна служба геології та надр, Держрибагентство, Укрспирт – те саме… Там, де великі гроші зариті — у нас всюди виконувачі обов’язків. Це тому, що т.в.о. завжди у підвішеному стані. Йому говорять: ти стаєш відповідальним за тютюн чи геологію. В тебе є три місяці і за цей час ти повинен приватизувати такі-то підприємства нашим людям, і щомісяця «на касу» будеш давати таку-то суму. Якщо ти цього не виконаєш – ми тебе у будь-яку хвилину звільнимо, бо звільнити дуже просто… І ця система з виконувачами обов’язків зараз працює по всій країні. Це голови райадміністрацій, заступники голів обласних адміністрацій, облавтодорів. До речі, керівник Укравтодору, поляк, – теж виконувач обов’язків. Виходить, що у нас діє суцільна система безвідповідальності», — зазначив Микола Томенко.

На його думку, експертам і журналістам варто було би детальніше проаналізувати цю ситуацію з тимчасово виконуючими обов’язки. Можливо, вони по кілька років тримаються на посадах у такому статусі, бо успішно справляються із тими завданнями, які їм ставлять? «Думаю, що і західним експертам, які придумали і дали гроші на урядові «директорати», це буде цікаво», — припустив М. Томенко.

Якщо на посади не призначають уповноважених людей, з яких потім можна законно «запитати», значить це комусь вигідно, переконаний Томенко.

«Наприклад, система місцевої виконавчої влади – це відповідні подання прем’єр-міністра, призначення Президента. Тому тут треба Президента запитувати, чому він не виконує своїх обов’язків, чому не призначає голів районних, заступників і голів обласних адміністрацій? Так само треба питати й в уряду: чому не призначаються керівники державних компаній або органів центральної виконавчої влади? Є сотні посад, які призначаються поставою Кабміну. Залишаються питання і щодо трьох міністрів. А за парламентом – шість голів комітетів, один голова спеціальної контрольної комісії, ЦВК, Рахункова палата і голова Нацбанку. Теж не мало. Але про Верховну Раду можу вам точно сказати як людина, яка аналізувала, як приймаються рішення: очевидно, що там немає коаліції, тому й немає голосів на відповідні кадрові призначення. А не можуть домовитись, бо в цьому парламенті ніхто нікому не довіряє», — зазначив М. Томенко.

Розділи: Політика

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі