chrome firefox opera safari iexplorer

Що відбувається з гривнею, або Чому Президент не виконує своїх обов’язків?

07 вересня 2016 о 13:18

Одним із головних завдань Президента України є здійснення через відповідні кадрові призначення так званих контрольно-наглядових функцій за системою діяльності ключових інститутів влади в державі.

З огляду на нинішній соціально-економічний стан в країні, грошова та фінансова політика є однією з найбільш резонансних і не прогнозованих. Своєрідним парадоксом є те, що контролювати цю сферу мав би Президент, але він чомусь не вважає за потрібне виконувати свої обов’язки, передбачені Конституцією.

Не секрет, що за кілька останніх днів серйозно змінився курс долара до гривні, а причини цього ніхто з чиновників не може реалістично пояснити. Так, на днях гривня послабила свої позиції щонайменше на 2 цілих одиниці (від 24 грн за дол. до 26,5 грн за долар). У будь-якій цивілізованій країні за це давно були би зроблені організаційні та кадрові висновки. Але не у нас. Очільники НБУ та урядовці переконують українців в тому, що девальвація до 30 грн/дол – це «нормально», і що «об’єктивних» причин для чергового грабунку громадян немає.

Водночас, в Україні вже рік відсутня Рада Національного банку України. Нагадаю, що цей орган виконує контрольно-наглядові функції в НБУ і, відповідно до Конституції України, його основними завданнями є розроблення основних засад грошово-кредитної політики та здійснення контролю за проведенням грошово-кредитної політики.

Термін повноважень членів Ради Національного банку України закінчився ще 10 вересня 2015 року. Лише у липні поточного року Верховна Рада призначила свою четвірку членів, але Рада НБУ досі не розпочала свою діяльність через те, що Президент, який має призначити своїх чотири члени Ради, так і не зробив цього. Подібна ситуація і у ЦВК, Рахунковій палаті та інших важливих контрольно-ревізійних інститутах.

Отож, попри заяви команди Петра Порошенка про «надто малі» повноваження Глави держави, він не справляється навіть зі своїми безпосередніми обов’язками, які закріплені у Конституції і які він зобов’язаний виконувати як Президент!

Хіба що, він просто не зацікавлений у тому, щоб був незалежний контроль за унікальними операціями рефінансування банків, за повний хаос на валютному ринку, від якого вже кілька років поспіль потерпають українці.

tomenkoМикола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна» 

Розділи: Політика

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути