chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Історія з церквою ідентична історії з НАТО

18 квітня 2018 о 14:45

Лідер політичної партії Громадський рух “Рідна країна” Микола Томенко на телеканалі ZIK прокоментував заяву Порошенка про створення єдиної української церкви.

“Насправді своєю заявою Порошенко наніс удар по створенню єдиної української церкви, бо, не зробивши справу, прозвітував, що у 2018 році, одразу перед виборами, вона вже буде, тому потрібно за нього голосувати. На мою думку, такі речі неприпустимі.

Потрібно думати про Україну, а не як вберегтися на другий термін.

Є елементарні незроблені речі в цьому напрямку. За 10 років Україна не відкрила представництво Вселенського патріархату, немає церковного подвір’я, де це можна зробити, бо раніше Москва нас критикувала, а ми боялись.

Ця історія з церквою ідентична історії з НАТО, коли Порошенко 2 роки не міг призначити керівника української місії, але нам розказував, що в НАТО ми вступимо за рік. Потрібно щоденно працювати над питаннями, а не просто заявляти. Не важливо як Верховна Рада проголосує за звернення про церкву,бо в нас було купа голосувань по НАТО, але туди вступають новими казармами, рівнем зарплат і громадським контролем над СБУ. В зобов’язаннях України перед НАТО 77 сторінок і жодна не виконана, але є заява Порошенка, що через рік ми вступимо.

Я їжджу по Україні збираю з бізнесменів по 3 копійки, щоб добудувати церкви Київського Патріархату, а голови обласних рад від БПП та братніх їм партій вішають в своїх кабінетах портрети Кірілла. Про що говорити, коли сам президент їздить по церквах і священиках Московського патріархату.

Я є прихильником того, що не політики, а суспільство і держава повинні творити Українську Православну Церкву.

Ми не можемо бути романтиками. В таких питаннях треба бути прагматиками, бо українську державу потрібно творити конкретними кроками. Ми не повинні прославляти заяви – це була його обіцянка ще в 2014 році, ми його змушували внести питання церкви в програму, а він на 4 роки про це забув. Тепер президент опинився в такому положенні, коли України його не підтримує, тому він прагне винести питання НАТО, церкви і Європейського Союзу, але це нічого не дасть, бо ми розуміємо, що вхід туди лежить не через заяви, а через конкретні справи.

Я думаю, що ми всі прихильники єдиної української церкви, але її потрібно робити щодня утвердженням української мови та історії, а не просто про це заявляти”.

 

;

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути